Jump to content

Mali - nepravni problem


Temporius

Preporučene objave

Znam da ce nekome zasmetati moj upit, ljudi se bore i muce da ostvare kakvu takvu mirovinu ili rijese veliki problem, a ja... trazim preko kruha pogace, ali ovdje mi je jedno od zadnjih mjesta gdje mogu pitati za pomoc.

Negdje u "ranim devedesetim" sam dobio cin - stozerni vodnik. Ukaz sam dobio, ali "prisivku" ne. Vec je netko popalio. Onda mi (a i vecini) nije bilo bitno nositi nekakve oznake, druge stvari su bile na pameti. Taj cin je potrajao koju godinu, i nestao, a vodnici promaknuti u cin narednika. Cin narednika se (ako ga vec nisi dobio), moze kupiti na... kojekakvim stranicama. Medjutim originalni cin stozernog vodnika nema pa nema. Niti na hrv stranicama, ni bos, a ni srp. Pokusao sam ga pronaci u MORH-u, Min. bran. bez uspjeha. Ni kolege, ni poznanici, ni aktivni, ni umirovljeni... nada.

Sad pitam (i) ovdje, mozda netko ima kakvu ideju, poznanstvo, stogod (ni cijena nije bitna), vise me vuce nostalgija, pretpostavljam da se cin koji ne postoji ne moze ni nositi...

Eto... ne zamjerite sto zamaram sa nebitnom stvari...

Kako izgleda, stoji u privitku..

Usporedna tablica cinova HR ex JNA.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija