Jump to content

Adaptacija stana


Brankod1branko

Preporučene objave

Ugovor o adaptacija stana u Splitu u vrijednosti 165,000 kn je potpisan 08.04.2021, radovi su poceli 08.05.2021. sa rokom zavrsetka 08.08.2021 kada je izvodacu placeno 50,000kn akontacije, 17.06.  je placeno Jos 50,000kn akontacije.  01.07.2021 je doslo do prekida radova jer se izvodac uvrijedio kada Sam mu rekao da cu trazit da mi vrati  novce nazad zbog presporog izvrsenja obveza, I izvodac je prekinuo radove, prestao se javljati na Telefon, pokupio je sve svoje stvari. Ukupni iznos izvrsenih radova je 60,000kn, placene akontacije 100,000 kn. Da li imam pravo na povrat novca, odstetu zbog neizvrsenja obveza I kada smijem traziti novog izvodaca radova, jer je ocito da trenutni ne zeli radit.

uređeno: od Brankod1branko
Detaljniji opis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Na 16. 07. 2021. at 12:04, Brankod1branko je napisao:

Ugovor o adaptacija stana u Splitu u vrijednosti 165,000 kn je potpisan 08.04.2021, radovi su poceli 08.05.2021. sa rokom zavrsetka 08.08.2021 kada je izvodacu placeno 50,000kn akontacije, 17.06.  je placeno Jos 50,000kn akontacije.  01.07.2021 je doslo do prekida radova jer se izvodac uvrijedio kada Sam mu rekao da cu trazit da mi vrati  novce nazad zbog presporog izvrsenja obveza, I izvodac je prekinuo radove, prestao se javljati na Telefon, pokupio je sve svoje stvari. Ukupni iznos izvrsenih radova je 60,000kn, placene akontacije 100,000 kn. Da li imam pravo na povrat novca, odstetu zbog neizvrsenja obveza I kada smijem traziti novog izvodaca radova, jer je ocito da trenutni ne zeli radit.

Dali ste kod sklapanja ugovora uzeli sredstvo garancije, koje pokriva vašu Akontaciju i ostale stavke iz ugovora, ?
Drugog izvođača, da vam završi posao možete uzeti kad želite, ali  po pravilu bi trebali uzeti ovlaštenu osobu - nadzornika, da napravi zapisnik, koliko i šta je sve uradio prvi izvođač, jer če te vjerojatno,
sa prvim izvođačem otiči u tužbu, a elaborat nadzornog organa če vam trebati za dokazivanje stanja 
izvedenih radova do trenutka napuštanja posla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija