Jump to content

prijevremena mirovina, drugi dohodak i braniteljski staž


Ratko123

Preporučene objave

išao bi u mirovinu sa 25.11.2021. (rođen 25.11.1961.), ukupno 36,8191 godina staža, osobni bodovi 53,6395 - izračunali mi 4755,60 kn mirovine

imam nekoliko mjeseci ostvarenog drugog dohotka i 123 dana kao branitelj u borbenom sektoru, zanima me koliko to utječe na povećanje mirovine

trebaju li još neki podaci ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ratko123 je napisao:

išao bi u mirovinu sa 25.11.2021. (rođen 25.11.1961.), ukupno 36,8191 godina staža, osobni bodovi 53,6395 - izračunali mi 4755,60 kn mirovine

imam nekoliko mjeseci ostvarenog drugog dohotka i 123 dana kao branitelj u borbenom sektoru, zanima me koliko to utječe na povećanje mirovine

trebaju li još neki podaci ?

Poštovani Ratko,

ako sam vas dobro razumio vaša prijevremena starosna mirovina bila bi nešto bolja za ta 4 mjeseca provedena u Domovinskom ratu.

Drugi dohodak ne povisuje mirovinski staž ako ste u toj godini radili 12 mjeseci.

Ratko Izracun pune mirovine.jpg

Ratko Izracun mirovine.jpg

Ratko prijevremene starosne mirovine.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači oko 4800 kn i to je to - u to je uračunat staž  i sadašnja plaća do 25.11.2021. ?

da li bi bitno mijenjalo ako idem u mirovinu npr početkom 2022. godine (u siječnju) jer mi je plaća oko 14.500 kn

Razlog odlaska je velika otpremnina, koje poslije možda neće biti.

ukoliko bi dobio potvrde od liječnika da moram u mirovinu zbog bolesti (kojih imam nekoliko) da li je onda mirovina povoljnija ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako idete u mirovinu u 2021 godini place iz 2021 god. Vam ne ulaze u izracun PVB-a, već vam se za tu godinu uzima vas prosječni PVB za dosadašnje godine rada, a od otpremnine onaj dio na koji je plaćen porez i doprinosi.

Vezano na invalidsku mirovinu posavjetujte se sa vašim izabranih lijecnikom.

Što idete kasnije u mirovinu pada vam iznos penalizacije a povećava radni staž i iznos mirovine u izracunu nešto raste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Ratko,

iz svega što ste iznijeli za vas nikako ne odgovara umirovljenje u 2021.g. bez obzira kad vam prestane radni odnos u firmi.

Možete li se javiti u Zavod za zapošljavanje nakon raskida radnog odnosa i primanja otpremnine ?

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iznos  prijevremene starosne mirovine na nadnevak umirovljenja 31.12.2022.g. ako vam se isplati plaćati produženo mirovinsko osiguranje do 30.12.2022.g.

To je krajni nadnevak za koji mogu napraviti ozbiljne kalkulacije iznosa mirovine. Stvarni iznos ovisi o rastu aktualne vrijednosti mirovine (avm) do tada.

31.12.2022. Izracun mirovine.jpg

Ratko prijevremene starosne mirovine.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija