Jump to content

Izvanredni otkaz pa ponovna prijava bez potpisa ugovora


sven2

Preporučene objave

Poštovani, 

Molim Vas za savjet. Poslodavac mi je dao izvanredni otkaz koji mi je poštom stigao 14.06.2021., dakle tada mi je uručen. S tim da me poslodavac sa mirovinskog odjavio već sa 12.06.2021. Dakle otkaz sam ja dobio u ruke retrogradno od odjave.

Sada sam slao karticu mirovinskog novom poslodavcu i slučajno sam vidio da me bivši poslodavac PONOVNO prijavio u firmu sa datumom 14.06.2021. i prekidom radnog odnosa sa 15.06.2021. Može li me poslodavac prijaviti na svoju ruku iako mi je dao otkaz tj. poslao odjavu sa mirovinskog sa 12.06.2021. kao zadnjim danom. Gdje je tu 13.06.2021.?! pošto me (bez mog znanja,) ponavljam opet prijavio sa 14.06.2021. te kao prekidom odmah drugi dan 15.06.2021. 

Mogu li na policiji podiči kaznenu prijavu za kazneno djelo prevare? Pošto ja nikakav novi ugovor nisam potpisao sa 14.06.2021., a imam crno na bijelo odjavu koju mi je sam poslodavac poslao na mail, a i poštom retrogradno.

Hvala unaprijed na savjetima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Pa niste prevareni, samo je ispravio pogrešku u sustavu. Tražite ga očitovanje o datumu 13.6. tj. da li je to zaboravio ispraviti ili?

Mene samo zanima otkud njima pravo ispravljati grešku bez da ja to znam? Njihova je greška što su me odjavili sa 12.06.2021. tj. dali mi izvanredni otkaz koji mi je poslan tj. uručen 14.06.2021. (poslan je u nedjelju 13.06.2021. u 18:30h?!). Zbog toga firmu kolegice i ja tužimo, jer su i sami otkazi ništavno napisani. Gdje je meni "novi ugovor" kojim ja pristajem biti ponovno zaposlen na dva dana (14. i 15.06.), a da bi oni sebi ispali pravno točni?

Nije li to prevara? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija