Jump to content

Bakina strana i obiteljska zavrzlama


Kana1990

Preporučene objave

Bok,

trebam informaciju:

Dok je moja mama bila mala, baka se rastala od prvog muža (mojeg djeda), ponovno se udala. On (drugi muž) je preminuo prošle godine. Majka i baka su bile u lošim odnosima od mamine 12. godine. Majka mi je nedavno preminuli i stupila sam u kontakt s bakom. Baka nije imala druge biološke dijece osim moje majke. Bakin drugi muž je imao iz prvog braka dvoje djece. Brak s mojom bakom mu je drugi. (ako igra ulogu: jedno dijete je živilo s njima , drugo dijete s biološkom majkom (prvom ženom)). Moja majka je živjela s njima dok je bila dijete, kasnije je otišla živjeti s ocem (mojim djedom). Svi su odrasli, stariji ljudi, nema maloljetnika.

Ukoliko ne postoji oporuka ili darovni ugovor, koja su moja prava kao nasljednica. Točnije na koji način će se dijeliti ostavina nakon bake? Također sam jedinica.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Kana1990 je napisao:

Ukoliko ne postoji oporuka ili darovni ugovor, koja su moja prava kao nasljednica. Točnije na koji način će se dijeliti ostavina nakon bake

Bakin suprug i Vi nasljeđujete u jednakim dijelovima, što proizilazi iz odredaba čl. 9 i 10 Zakona o nasljeđivanju

Članak 9.

(1) Ostavitelja nasljeđuju prije svih njegova djeca i njegov bračni drug.

(2) Osobe iz stavka 1. ovoga članka nasljeđuju na jednake dijelove.

Članak 10.

Dio ostavine koji bi pripao prije umrlom djetetu da je nadživjelo ostavitelja nasljeđuju njegova djeca, ostaviteljevi unuci,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija