Jump to content

HZVG preuzimanje vlasnistva nad dionicama bez pristanka


Bubasan

Preporučene objave

Pozdrav,

dobio sam obavijest SKDD u kojoj me obavjestavaju da prestajem biti vlasnikom dionica HZVG kao mali dionicar jer je TUI vecinski vlasnik pa valjda treba imati 100% vlasnistva. Uplatili su mi nekakav smjesan iznos za dionice, otprilike polovica iznosa koji su ponudili u javnom pozivu za kupnju koji je isao prije cca 1 mjesec.

 

COI-HZVG-aaaa860a27894fd5906e34e30f9d04d

Da li postoji nacin da nekako sprijecim ovu legaliziranu pljacku? 
Ne mogu probaviti cinjenicu da ti netko uzme nesto sto je tvoje, baci ti neku lovu koja se njemu svida i nikome nista. 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Bubasan je napisao:

Pozdrav,

dobio sam obavijest SKDD u kojoj me obavjestavaju da prestajem biti vlasnikom dionica HZVG kao mali dionicar jer je TUI vecinski vlasnik pa valjda treba imati 100% vlasnistva. Uplatili su mi nekakav smjesan iznos za dionice, otprilike polovica iznosa koji su ponudili u javnom pozivu za kupnju koji je isao prije cca 1 mjesec.

 

COI-HZVG-aaaa860a27894fd5906e34e30f9d04d

Da li postoji nacin da nekako sprijecim ovu legaliziranu pljacku? 
Ne mogu probaviti cinjenicu da ti netko uzme nesto sto je tvoje, baci ti neku lovu koja se njemu svida i nikome nista. 

Hvala

Sami ste napisali - Legaliziranu pljačku.
Sad, je suvišno polemizirati o nečemu, što je trebalo raditi prije 30.g.
Večinski vlasnik, koji je nekad davno došao u posjed večinskog paketa redovnih dionica, je odlučio otkupiti i dionice (koje inače i ne kupuju, jer mu ne trebaju ) bez prava glasa.
Cijena tih dionica je takva bila na dan otkupa.
Sad je kasno za bilo šta raditi, pogotovo što( večinski) vlasnik priča i obečava kad ima 49% a kako se sve okrene kad stekne 51%.
Ovdje je u pitanju vlasništvo preko 97% udjela, i tu je priči kraj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija