Jump to content

Nekretnina i kredit


Malibuu

Preporučene objave

Postovani,

Molila bih vas savjet. Naime, imam u suvlasnistvu nekretninu s osobom, a uz to sam i solidarni duznik u kreditu za tu nekretninu. Kuca je nedavno prodana i novci su isli njemu na racun. U predugovoru o kupoprodaji kuce smo naveli da novci idu njemu i da ce novcima isplate zatvoriti nas kredit, ali to isto ne pise u ugovoru. Zanima me mogu li sto uciniti povodom toga jer mislim da ce ti novci nestati, a kredit ostati. Je li dovoljno valjan predugovor ili ne mogu tu nista?

 

Hvala i lijepi pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Poz..

Našao sam nekretninu koju bi kupio. Procjenitelj banke je bio i procjenio nekretninu na dosta manje od onoga što je tražena cijena mada meni cijena odgovara. Prodavatelj je spreman dozvoliti upis hipoteke a da ostatak cijene riješim obročno jer nemam gotovinu. naime u tome slučaju napravio bi se 1. ugovor za banku da se nekretnina prodaje na iznos koji daje banka, dok smo mislili mimo banke napraviti drugi ugovor u kojemu bi se navelo da je putem stambenog kredita isplaćen iznos xxx a konačna dogovorena cijena nekretnine xxx te da će prodavač nakon konačne isplate zasebno izdati tabularnu ispravu i dozvoliti upis vlasništva! Takav ugovor bi se solmenizirao sa rokovima pa me sada zanima, dali je to zakonski izvedivo? Traži li banka pri isplati od mene kao korisnika kredita neki rok za upis u vlasništvo ili to banku ne zanima? Koji bi bili nedostaci po kupcu i prodavatelju takvog ugovora? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija