Jump to content

Otvaranje OPG


Pr0metheus013

Preporučene objave

Postovani,
zelim otvoriti OPG, medutim ne postoji zemlja upisana na moje ime, zemlja koju bi opg koristio je u vlasnistvu kako na katastru tako i na ZK na 4 osobe,
otac, njegovi brat  i sestra (svatko od njih 3/10, dakle skupa 9/10) preostalih 1/10 je u vlasnistvu polusestre. ugovor o dugorocnom najmu ili pravu koristenja bi mogo dobiti od njih troje (dakle 9/10), zemlja je podjeljena u vise katastarskih cestica, te me zanima dali tu zemlju mogu koristiti kao opg  ako nemam pisano pravo najma/koristenja za tu 1/10?
Te me takoder zanima, na koji nacin bi najbolje bilo sloziti ugovor o dugorocnom najmu/koristenju.
Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
Dana 25. 07. 2021. u 10:42, Borbena7 je napisao:

Ovdje bi Vam trebao Ugovor o zakupu ovjeren kod javnog bilježnika ili Izjava vlasnika o davanju zemljišta na korištenje bez naknade.

Jako kasnim sa odgovorom, međutim takva je bila situacija.

Uglavnom niste shvatili moje pitanje. Pitanje je primarno bilo vezano na to dali se OPG može otvoriti tj. Registrirati na zemlju koja nije u 100% vlasništvu nositelja/članova tog OPG-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Pr0metheus013 je napisao:

Uglavnom niste shvatili moje pitanje. Pitanje je primarno bilo vezano na to dali se OPG može otvoriti tj. Registrirati na zemlju koja nije u 100% vlasništvu nositelja/članova tog OPG-a

Pa odgovoreno Vam je. Za otvranje opg-a provodit se postupak pri Apprrr-u i donosi rješenje. Minamalna površina jest 1ha. Ukoliko nemate vlastite zemlje, potreban vam je ugovor o zakupu. Ova 1/10 ne bi trebala biti smetanja, koliko mi je poznato prije je bilo dovoljno više od 50%.

Radi čestih izmjena pravilnika kao i upisa zemljišta u arkod, informacije iz prve ruke možete dobiti u područnom uredu agencije za plaćanje. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija