Jump to content

imali pravo


tintilinic80

Preporučene objave

Kao mnogi što se zbog podjele nasljedstva porijeckaju tako je i kod mene.Mama je smještena u Dom za starije,jer sestra nije mogla se brinuti o njoj.Prije odlaska morala je zemljište (sto je sestrino nasljedstvo trebalo biti)da prepiše na nećakinju koja ce plaćati pola cijene smještaja.Svojim prstom je potvrdila izjavu da pristaje jer ona ne zna ništa,ne govori.Sada me zanima dali moja sestra ima pravo na dio kuće ako ništa ne plaća (smještaj,račune,obnovu kuce)a svoje zemljište je istupila kćerki. Podjela je uvijek bila izmedju nas dvije tko će što naslijediti, to znaju svi u obitelji i selu našem.Bilo bi mi žao da ulozim svoj trud i novac a na kraju dijelim sa sestrom koja samnom ne priča. Dali mi možete malo da objasniti jer da užem javnog bilježnika i idem mamu prisiljavati na prepis kuce ne zelim.Vec je na takva način morala prepisati zemljište.

zahvaljujem vam unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

moja mama više nije sposobna...moja mama je dementna, a javni biljeznik je obavio prepis zemljišta na necakinju..sto točno piše u papirima ne znam...da,svaka svoj dio uplaćuje na racun doma za starije,uslucaju da su potrebni dodatni ljekovi itd..plaćam ja.

uređeno: od tintilinic80
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moja mama smještena je u dom za starije.Sve rezije za kucu prihvatila sam plaćati,jer uvijek je bilo moja kuća sestri zemljište.Moja sestra svoj dio ustupilo je nećakinji,koja plaća jedan dio smjestaj za moju mamu zajedno samnom.Za kucu stalno govori da ne želi znati,i neće nikakve obaveze.Sada me zanima,(ja sam upisana kao platisa i kontakt osoba u svim ustanovama)kljuc od kuce ako ostavim  kod susjeda zbog ne daj Bože slučaja, dali moja sestra  može da oduzme kljuc susjedu,mozeli da ulazi u kuću slobodno...dok je imala kljuc,iz kuće je odnijela sve vrijednosti i uspomene od oca.Jos da napomenem,mama je dementna a JB je obavio prepis zemljišta na necakinju,što mislim da nije pravilno.Kuca je još uvijek na mamino ime.

hvala unaprijed na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teme su Vam spojene. Nema potrebe za isti  problem otvarate više tema.

prije 14 sati , tintilinic80 je napisao:

Sve rezije za kucu prihvatila sam plaćati,jer uvijek je bilo moja kuća sestri zemljište.

Režije bi trebale zajedno podmirivati.

prije 14 sati , tintilinic80 je napisao:

kljuc od kuce ako ostavim  kod susjeda zbog ne daj Bože slučaja, dali moja sestra  može da oduzme kljuc susjedu,mozeli da ulazi u kuću slobodno...

Vi nemate pravo samostalno raspolagati sa ovom kućom, jer je ista u vlasništvu majke i trenutno polažete jednaka prava i obveze na kuću.

prije 14 sati , tintilinic80 je napisao:

mama je dementna a JB je obavio prepis zemljišta na necakinju,što mislim da nije pravilno

Ako smatrate da imate osnove, možete pobijati ovaj pravni posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

Teme su Vam spojene. Nema potrebe za isti  problem otvarate više tema.

ispričavam se

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

Režije bi trebale zajedno podmirivati.

sestra ne želi,zato da ne bude dugovanja plaćam sve.

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

Vi nemate pravo samostalno raspolagati sa ovom kućom, jer je ista u vlasništvu majke i trenutno polažete jednaka prava i obveze na kuću.

znači kako kaže poslovica,"Niti orao,niti sijao a žrtvu imao "tako je I ova situacija...

 

možete li mi dati kakav koristan savjet što u ovakvoj situaciji je najbolje napraviti. Hvala 

 

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 25. 07. 2021. at 15:30, tintilinic80 je napisao:

sestra ne želi,zato da ne bude dugovanja plaćam sve.

Čuvajte podmirene račune.

Na 25. 07. 2021. at 15:30, tintilinic80 je napisao:

možete li mi dati kakav koristan savjet što u ovakvoj situaciji je najbolje napraviti.

Ne možete baš ništa napraviti. Imovina koja glasi na majku je još uvijek njena, a jednog dana će biti predmet ostavinske mase između Vas i sestre. Naravno, ukoliko nema oporuke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija