Jump to content

Plačanje duga od bivše žene


12drazen

Preporučene objave

Poštovani,

 

Imam pitanje i tražim pravni savjet.

Razveden sam sa prvom ženom prije 10.god.Koja mi je ostavila poprilčni dug.Kojeg vračam ovrhom.Bio sam naivan i dopustio da se peglaju kartice a računi se nisu plačali.Dok sam radio po terenu.A uredno slao novac za plačanje računa.

Trenutno živim sa novom partnericom oko 8.godina,sa kojom se želim vjenčati.

Nedaj bože smrti ili nešto slično,dali buduča supruga preuzima dug kojeg ja otplačujem preko ovrhe.Ili se isti briše.

Sadašnja vanbračna veza je stabilna i vjerna.Želimo se vjenčati a bojim se da se dug ne prebaci na novu suprugu.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 25. 07. 2021. at 13:55, 12drazen je napisao:

Razveden sam sa prvom ženom prije 10.god.Koja mi je ostavila poprilčni dug.Kojeg vračam ovrhom.Bio sam naivan i dopustio da se peglaju kartice a računi se nisu plačali.Dok sam radio po terenu.A uredno slao novac za plačanje računa.

Trenutno živim sa novom partnericom oko 8.godina,sa kojom se želim vjenčati.

Nedaj bože smrti ili nešto slično,dali buduča supruga preuzima dug kojeg ja otplačujem preko ovrhe.Ili se isti briše.

Sadašnja vanbračna veza je stabilna i vjerna.Želimo se vjenčati a bojim se da se dug ne prebaci na novu suprugu.

možete napisati koliko još imate dugova?

u pricipu nema ona ništa s tim ,ali može i imati ako ona nešto dobije ili naslijedi od Vas...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 25. 07. 2021. at 13:57, Borbena7 je napisao:

Ovdje ne bi bio u pitanju dug bivše supruge već Vaš dug na ime nepodmirenih režijskih računa, tako da buduća supruga ne može biti ovršena za ovaj Vaš dug.

 

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

Može biti odgovorna za njegove dugove samo u slučaju nasljeđivanja i samo do visine vrijednosti nasljednog dijela.

što znači da ipak u konačnici (u nekim slučajevima) može biti duzna za plaćanje njegovog duga (ili dijela duga) ,pa čak i ovršena....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Na 28. 07. 2021. at 0:27, Mister-X je napisao:

možete napisati koliko još imate dugova?

u pricipu nema ona ništa s tim ,ali može i imati ako ona nešto dobije ili naslijedi od Vas...

cca 25000E

Znači neče ništa naslijediti,samo šta otplačujem dug za bivšu ženu.Nažalost bio sam naivan i sve propustio.Šta je ona iskoristila.Moju dobrotu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , 12drazen je napisao:

cca 25000E

ovo nema veze sa tvojim pitanjem,ali koliko Vas je ovaj dug opterećenje ...ako Vam je to jako teško i trajat će godinama npr 10 i više možda da razmislie o brankrotu...ako možete podmirivati onda tako i nastavite...

prije 6 sati , 12drazen je napisao:

Znači neče ništa naslijediti,samo šta otplačujem dug za bivšu ženu

u načelu da....ako ona nista ne naslijedi od Vas onda ne naslijeđuje ni Vaše dugove.....

Vi najbolje znate da li ima ili će možda imati šta naslijediti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija