Jump to content

Susjedi su okupirali stolovima i stolicama javnu uličicu


RoLu

Preporučene objave

Pozdrav Svima, 

Molim Vas za savjet.

Naime, susjedi su okupirali više od pola javne uličice i na taj način ograničili pravo kretanja meni koja živim na sredini uličice. Riječ je o staroj jezgri malog gradića i ulica je na najužem dijelu široka metar ipol, a na najširem dva ipol metra.

Svaki put kad želim prići vlastitim vratima moram preskakati preko 5 likova, 10 baba i 15 djece. Ignoriraju ako npr. kofer ne može proći kroz njihove ležaljke, stolove i stolice. 

Na lijep način sam ih prethodno pitala da ostave malo više mjesta za prolaznike, na što se vidno oglušuju. 

Moje pitanje je imaju li pravo zaposjesti javnu uličicu sa svojem stvarima kao što su ležaljke i stolovi, te na taj način onemogućiti normalno kretanje prolaznicima? I koliko metara od vlastite kuće bez dvorišta je u ovakvom slučaju moguće okupirati vlastitim stvarima?

Zahvaljujem unaprijed na odgovoru. 

Srdačan pozdrav! 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 26. 07. 2021. at 19:14, RoLu je napisao:

Moje pitanje je imaju li pravo zaposjesti javnu uličicu sa svojem stvarima kao što su ležaljke i stolovi

Naravno da ne i tu bi imao razloga za postupanje komunalni redar. No, morate biti svjesni da je u takovim mjestima to našto normalno (da ne kažem tradicija) pa će rijetko tko nešto posebno postupati u takvoj situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija