Jump to content

BRANITELJSKA MIROVINA !


Zvonko Borda

Preporučene objave

Pozdrav svima ovdje ! Pitanje za strucnjake: u mirovini sam po clanku 6A,invalidska ali bez invalidnosti,1 700 dana borbenog sektora od 2003. godine,po rjesenju 2 180 kuna,u medjuvremenu je narasla na 3 670 kuna. Puno ih sad prica da kada navrsimo 60 godina imamo pravo na dragovoljacki dodatak,tj. novi izracun mirovine sa tim dodatkom,bar mi koji imamo status dragovoljca. Molio bi odgovor jel to istina. Hvala na odgovoru !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Zvonko,

dragi kolega u mirovini po članku 6.a, dobro se priča ali kao i svaka priča i ova ima nastavak:

- ako ostvarujete sve uvjete za priznavanje prava na prijevremene starosne ili starosne mirovine po ZOMO ili Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata.

- također morate ostvariti 12 mjeseci efektivnog radnog staža nakon umirovljenja po članku 6.a. 

Zvonko Izracun mirovine.jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam ja shvatio poštovanog profa jedino mi koji smo otišli u mirovinu prema zakonu o DVO i PS prema članku 6, 6a ili 11 nemamo pravo na taj dodatak ako nemamo ostvarenog staža nakon umirovljenja još 1 godinu. E sad da li postoji mogućnost prebacivanja iz jednog zakona u drugi, postoji ali vi morate provjeriti koji je za vas najpovoljniji i prema kojem možete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija