Jump to content

Uvjetovani ulazak u Dom zdravlja


Bluesky9

Preporučene objave

Pozdrav

Jučer sam od moje ravnateljice dobila sms kojim me obavijestila da se nakon povratka sa godišnjeg odmora moram testirati PCR testom,što ja više ne mogu trpjeti niti dozvoliti.Ne želim da se na meni vrši "medicinski" zahvat protiv moje volje i to je pravo zagarantirano Međunarodnim konvencijama,a i Ustavom RH-čl.22-Čovjekova je sloboda i osobnost nepovrediva,da ne nabrajam dalje,jer vi to znate bolje od mene.

Ja više ne znam kako izaći na kraj sa ovim problemom.Samohrani sam roditelj i da sama dam otkaz,sebi ne mogu priuštiti.Ravnateljica ustanove u kojoj radim mi je prošle godine,telefonskim putem zaprijetila otkazom,također zbog moje nesuradnje oko PCR testa.

Ako se ne testiram,a u ponedjeljak me na posao,ona će znati da se nisam testirala,jer gotovi nalaz ambulanta najprije šalje njoj i glavnoj sestri,pa tek onda meni.Samo jednom se dogodilo da su nalaz iz ambulante najprije poslali meni.Kako god okrenem,one će znati da li sam se testirala.Ovog puta sam ozbiljno razmišljala da odem u ponedjeljak na posao bez testiranja,ali znam,pošto moja ravnateljica slijepo slijedi pravila nove tiranije,da me neće pustiti u ustanovu,a vrlo moguće da će pozvati i policiju,a i napisati otkaz. 

Razmišljala sam i da se obratim na GDPR,sa kojim do sada nemam nikakvog iskustva.Čini mi se da se oni ne bave problematikom PCR testa.Htjela sam i u ambulanti osoblju koje obavlja testiranje,na licu mjesta,usmeno zatražiti da me testiraju uzimanjem uzorka pljuvačke,i ako me odbiju molim vas recite mi da li se u tom slučaju imam pravo pozvati na GDPR?  

Molim vas za pravni savjet,KAKO DA POSTUPIM,iako sam svjesna da pravo i pravda ne funkcioniraju u Hrvatskoj.

Hvala

uređeno: od Bluesky9
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U mjestu mog prebivališta,na ulazu u Dom zdravlja je postavljena kamera za očitavanje lica i termalna kamera.Prilikom dolaska na ulazu ljude dočeka medicinska sestra i osobu uputi na kamere.Bez te procedure se ne može doći do svog liječnika.

Ja ovaj protokol ne mogu prihvatiti i smatram ga teškim kršenjem osnovnih ljudskih prava.

Kako sada doći do svog liječnika,npr.otvoriti bolovanje?

Molim vas za pravni savjet,hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teme su ti spojene s obzirom na srodnost pitanja.

Što se tiče prava, skoro sva se mogu ograničiti zakonom.

U ovom slučaju, zakon je dozvolio, odluka odredila, a Ustavni sud odobrio mjere koje se provode s ciljem suzbijanja bolesti, na radnim mjestu i u domovima zdravlja.

Dio s testiranjem nema veze s GDPR-om.

Pitanje je kako će formalno riješiti odbijanje, a kako još nema neke prakse, teško je precizno predvidjeti kako će to teći. Teško da se isplati biti taj na kojem će se stvarati praksa...

S obzirom na navedeno, koji točno problem imaš s PCR testiranjem prije povratka na posao i mjerenjem temperature na ulazu u dom zdravlja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Bluesky9 je napisao:

da me neće pustiti u ustanovu,a vrlo moguće da će pozvati i policiju,a i napisati otkaz. 

Pustiti Vas neće, a Vi nećete imati opravdani razlog za izostanak s posla.

prije 9 sati , Bluesky9 je napisao:

Molim vas za pravni savjet,KAKO DA POSTUPIM,iako sam svjesna da pravo i pravda ne funkcioniraju u Hrvatskoj.

RH po ovakvom postupanju ne predstavlja iznimku u svijetu, dapače.

prije 9 sati , Bluesky9 je napisao:

Ja ovaj protokol ne mogu prihvatiti i smatram ga teškim kršenjem osnovnih ljudskih prava.

Na koje pravo konkretno se mislite pozvati pri osporavanju otkaza ugovora o radu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija