Jump to content

kako se naplatiti


dejvikroket

Preporučene objave

Ne uspjevam staviti temu, ako ispadne dupla, zanemarite. Dakle, problem sa susjedom iz pakla. Ovršila me zbog tužbe gdje sam izgubila, nedavno, a ja nju ne mogu ovršiti za tužbu gdje je izgubila prije 3 godine. Navodno nema računa u HR. Živi 6 mj ovdje, a ostalo u Chicagu. Ako idemo na ovrhu nad imovinom, tu izlaze novi troškovi, a ja sam novčano iscrpljena njenim tužbama. Iznajmljuje kuću na crno, ima kod sebe novac, zar ne može doći policija s nekim rješenjem i naplatiti dug?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , dejvikroket je napisao:

Kako automobil nije pokretnina?

Ovršni zakon ne izjednačava ovrhu na pokretninama i ovrhu na motornom vozilu. Radi se o dva različita predmeta ovrhe.

prije 1 sat , dejvikroket je napisao:

Ona će vjerovatno u 9.mj otići natrag u Chicago.

Pa neka ide, sretan joj put.

prije 1 sat , dejvikroket je napisao:

U kući ima starudiju neznam koja korist od takve ovrhe, gdje imam dodatne troškove

Ne možete znati što tko ima u svojoj kući. Nadalje, ovršenici su jako osjetljivi kada im se dođe plijeniti po kući i vrlo brzo dobrovoljno podmire dug. A troškove ovrhe ionako u konačnici podmiruje ovršenik.

prije 1 sat , dejvikroket je napisao:

može li se bez nje ući u njen posjed?

Da, uz bravar i 2 svjedoka ili JB.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Na 13. 08. 2021. at 11:37, dejvikroket je napisao:

Ako nje nema tu, neće ni znati da je netko dolazi ovršiti, pa kako će onda zbog osjetljivosti platiti prije toga?

Zašto ste tako sigurni da neće dobiti informaciju da joj je sud uz pomoć bravara ušao u nekretninu?

Na 13. 08. 2021. at 11:37, dejvikroket je napisao:

njena ovrha na moju plaću stiže uskoro. Kažu mi iz fine da oni počekaju nekoliko dana nakon što mi legne plaća. Što ako je podignem prije ovrhe?

FINA-a ne čeka Vašu plaću već postupa odmah po zaprimanju ovršne isprave. Može biti da su Vas upozorili na rok od 60 dana prema čl. 209. st. 7. Ovršnog zakona, pa da ste ih pogrešno razumjeli. U svakom slučaju, ništa ne možete podići, jer se sve plijeni po nalogu FINA-e. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa to je došlo 26 06 a ja normalno dižem plaću. Šefica podružnice mi je rekla da čekaju 10 tak dana nakon plaće. Plaća mi je 20-tog.

Ako joj sud uz pomoć bravara uđe u nekretninu (što će me dosta koštati jer se dobro ubunkerisala (ne mogu se sjetiti boljeg izraza) vjerovatno će joj neko javiti. Ali to je već pljenidba. Prije toga, neće je nitko obavijestiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, dejvikroket je napisao:

pa to je došlo 26 06 a ja normalno dižem plaću. Šefica podružnice mi je rekla da čekaju 10 tak dana nakon plaće. Plaća mi je 20-tog.

Rade one svašta. Ako je 26.06. zaprimljno na FINA-i ona je taj dan morala postupiti po zahtjevu.

prije 7 minuta, dejvikroket je napisao:

Ako joj sud uz pomoć bravara uđe u nekretninu (što će me dosta koštati jer se dobro ubunkerisala (ne mogu se sjetiti boljeg izraza) vjerovatno će joj neko javiti. Ali to je već pljenidba. Prije toga, neće je nitko obavijestiti?

Pa cilj postupka je da ne zna kada će joj se stvari zaplijeniti da ih ne može ukloniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija