Jump to content

kako pronaci vlasnika

Preporučene objave

Postovani, kupila sam dvije trecine nekretnine od dva brata suvlasnika. Sada zelim kupiti i trecinu od trecega brata suvlasnika, no ne znamo gdje je. Njemu je sada osamdeset godina, a zadnji trag mu je bio prije sedam godina na Filipinima. - Da li ja kao dvotrecinski vlasnik imam pravo traziti proglasenje njihova brata nestalim? U pozitivnom- koja je procedura?

- Postoji li drugacija zakonska procedura, koja bi mi omogucila otkupiti  trecinu nestaloga brata?

Molim odgovor. Hvala.

Dijeli na drugim stranicama

Uvjete za proglašenje nestale osobe umrlom utvrđuje sud u izvanparničnom postupku. Proglašenje nestale osobe umrlom može predložiti svaka osoba koja za to ima pravni interes, a to ste u ovom slučaju i Vi. Ovdje je ispunjen uvjet da bi sud proglasio nestalu osobu umrlom, jer o njezinom životu u posljednjih 5. godina od postavljanja zahtjeva sudu nije bilo nikakvih vijesti, a od njezinog rođenja je proteklo 60 godina.

Poštovani, molim za pomoć. Imam sličan problem. Naime, zelim kupiti nekretninu čiji je vlasnik pokojan, ima 2 kćeri koje su u australiji- tako kažu susjedi... Tražilo se preko konzulata u Australiji, raznim objavama no tim dvjema kćerima ni traga ni glasa.

p.s.U vlasničkom i posjedovnom listu jedino je naveden pokojni vlasnik.

Što učiniti? Koja je procedura? Da li ikako na kraju mogu doći u posjed kupnjom ili ne znam koje druge vrste postoje?

Unaprijed se zahvaljujem.

uređeno: od A.B.

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...