Jump to content

Ovrha


Gorko

Preporučene objave

Pozdrav! 

Ovrhovoditelj je poslao osnovu za plaćanje na Finu, ali je tamo na dužem čekanju( znači nije prvi). 

Zanima me sljedeće... 

Mogu li ja uplaćivati mjesečno određeni iznos na osnovu toga duga, kako bi se dug čim prije otplaćivati, a opet kako ovrhovoditelj nebi mijenjao predmet ovrhe... 

Moja situacija je jako komplicirana i neznam što mi je napametnije napraviti kako bi se dugovi rješavali, bez da mi ovrhovoditelj dođe doma pljeniti stvari, to bi bila jako neugodna situacija... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 minuta, Gorko je napisao:

Mogu li ja uplaćivati mjesečno određeni iznos na osnovu toga duga, kako bi se dug čim prije otplaćivati, a opet kako ovrhovoditelj nebi mijenjao predmet ovrhe..

Nemojte ovo raditi ukoliko s njima ne postignete sporazum o obročnoj otplati duga. Kao prvo, FINA-a neće imati informaciju o ovakvim uplatama, te će stanje u Očevidnik ostati isto tj. još će se i uvećavati za kamate. Kao drugo, dug se neće umanjivati u skladu sa čl. 172. Zakona o obveznim odnosima. I kao treće, oni i dalje mogu tražiti promjenu predmeta i sredstva ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Nemojte ovo raditi ukoliko s njima ne postignete sporazum o obročnoj otplati duga. Kao prvo, FINA-a neće imati informaciju o ovakvim uplatama, te će stanje u Očevidnik ostati isto tj. još će se i uvećavati za kamate. Kao drugo, dug se neće umanjivati u skladu sa čl. 172. Zakona o obveznim odnosima. I kao treće, oni i dalje mogu tražiti promjenu predmeta i sredstva ovrhe.

U pitanju je banka, jeli s njima moguće dogovoriti obročnu otplatu duga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija