Jump to content

Nepodmireni minus


Pago2

Preporučene objave

Ako ne budete imali dovoljno sredstava na računu, račun će vam otići u  - minus, to znači da nećete moći koristiti isti u bilo kakvo plaćanje.
Dok ne budete izmirili stanje računa, za neizmireni iznos će vam zaračunati kamate.
Postoji mogućnost, da vam se smanji ili ukine dozvoljeni minus po tekućem računu, sve ovisi o 
 novčanom iznosu i vremenskom roku, dok ne izmirite dug. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pretpostavljam da si iskoristio i minus na tekućem (ili ga nemaš) dok ti se ne može podmiriti kartica ...

ništa katastrofalno se neće dogoditi ako češ to pomiriti 15.9...

nakon ne podmirenja kartice možda dobiješ opomenu ili te nakon nekog vremena nazovu kad misliš platiti i sl.

najgore od svega se može desiti da ti oduzmu tu karticu (a možda i neće) ...ovrhe i slično neće biti u tom kratkom periodu...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 04. 08. 2021. at 14:30, frenki zg je napisao:

Ako ne budete imali dovoljno sredstava na računu, račun će vam otići u  - minus, to znači da nećete moći koristiti isti u bilo kakvo plaćanje.
Dok ne budete izmirili stanje računa, za neizmireni iznos će vam zaračunati kamate.
Postoji mogućnost, da vam se smanji ili ukine dozvoljeni minus po tekućem računu, sve ovisi o 
 novčanom iznosu i vremenskom roku, dok ne izmirite dug. 

mislim da je ovaj odgovor točniji nego moj..

čak mislim da postoji i jedna moguća "caka" npr kod zabe i njezinog mastercarda tako da ako recimo osoba ima limit 2000kn i ne može ga platiti (a digla je) na dan dospijeća tekući ode u nedozvoljeni minus ,a na mastercardu se ponovo može dići 2000kn (jer je tamo registrirano da je plaćeno) i na taj način osoba ponovo može sa mc podići 2000kn i uplatiti na tekući i podmiriti nedozvoljeni..tako se dobije mjesec dana na vremenu koja ima svoju cijenu (naknada podizanja gotovine) što je u svakom slučaju bolje nego neurednost

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 57 minuta, Mister-X je napisao:

mislim da je ovaj odgovor točniji nego moj..

Odgovor je >Životan< što bi Sudac rekao za radnju, koja nam se, manje - više svima dešava.
Znamo kad smo ,,,ispucali dozvoljeni minus -  ne možemo ništa platiti karticom, dok se stanje ne dovede na(ako imamo dozvoljeni određeni  minus ) Nulu.
I za taj dozvoljeni - minus, plaćamo visoke kamate, samo što to traje kratko, mi to zanemarimo.
Realna godišnja kamata za nenamjenski kredit je 6 - 8% godišnje, a mi na minus po računu plaćamo,
Zakonski maximum (15%-? ) ali s obzirom da su to mali novčani iznosi, i da ta ,,posudba,, traje svega
par dana do prve plače, mi to zanemarimo, na 2.000.kn minusa koji traje 20 dana, 
 naplate  nam 12.kn. kamata, mi na to ni ne obraćamo pažnju a u naravi smo platili 15% godišnju kamatu.

uređeno: od frenki zg
ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija