Jump to content

Civilno razvrgnuće


Ornela75

Preporučene objave

Suvlasnik sam 1/6 kuće nakon pokojnog oca.. Tri su vlasnice smo. Majka, kćer od pokojnog brata i ja. I svi u neslozi. Izgleda da će stvar završiti na civilnom razvrgnuću po majčinom prijedlogu. Šta učiniti ukoliko moj dio nije dovoljan za stambenu jedinicu pošto je ta šestina prostor u kojem živim. A znam da je civilno razvrgnuće teško pobivo a fizička dioba nije moguća. Šta poduzeti? Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko sudski vještak utvrdi da geometrijska dioba nekretnine nije moguća, tada će se na temelju procijenjene vrijednosti nekretnine odrediti početna cijena, radi prodaje na javnoj dražbi. I Vi možete sudjelovati na ovoj dražbi. Kada kupac uplati iznos postignute kupoprodajne cijene, tada se sredstva dijele između suvlasnika, a kupac se upisuje u zk kao vlasnik. Ukoliko je kupac jedan od Vas suvlasnika, onda se njegova ponuda na dražbi umanjuje u omjeru njegovog suvlasničkog dijela. Tako da nemate previše opcija ukoliko geometrijska dioba nije moguća, kupiti nekretninu na dražbi ili primiti isplatu na ime vrijednosti svog suvlasničkog dijela. Dakako, postoji mogućnost da se nekretnina ne proda na dražbi (dva ročišta se moraju provesti), tada se postupak obustavlja, ali uvijek se isti može ponovno pokrenuti i tako dok prodaja ne bude realizirana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Borbena7. Civilno je najvjerojatnije brzo. Već su bili na ročištu kraj kuće sutkinja, etažni, suvlasnici sa odvjetnicima. Još sam se uhvatila za slamku da otkupnim dio koji je grad vlasnik jer je etažni vještak rekao da može razmotriti eventualno ako se to otkupu, uvede u katastar i zemljišne knjige, pa onda njegovi troškovi pa odvajanje vode-samo jedno mjerilo pa platit odvjetnika. Geometrijskog dioba nije moguća ai kad bi ja okupila tih 36m2 nije sigurno da opet ne bi rezultiralo civilnim razvrgnućem. A iskreno nemam ni sredstava, osim za kupnju tog zemljišta. Netko tu debelo gura tu draažbu što je majčina velika želja. Ona proživela svoje. Nešto mi je odvjetnik spomenuo nužni smještaj i na te riječi ja sam se smrzla. Pored tako velike kuće ja u nužnom smještaju. Čitala da je to 19m2.A tu barem imam 50m2. Majku baš briga ona ima 4 šestine a ja jednu i to u polovici u jednoj trećini. Mada me odvjetnik ubjeđuje da sam u šestini svega što je ostalo iza oca. Tako piše u zem. izvatku da u jednoj šestini ali postoji i rješenje da san u polovici u trećini i na ostavinskom rješenju na kraju piše da smo se uknjižili u polovici te i te čestice. Da li su oni dužni taj smještaj. I šta ako mi se ne svidi ili sl? Koji razlog navesti u žalbi protiv civilnog razvrgnuća? Hvala 

uređeno: od Ornela75
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija