Jump to content

Pomoć za vrijeme bolovanja?


Makita

Preporučene objave

Bok

 

Zaposlen sam u privatnoj tvrtki koja se bavi trgovinom, na neodređeno vrijeme već 23 godine.

Moj Ugovor o radu na neodređeno započinje ovim tekstom:

 

 "Na temelju zakona o radu ("Narodne Novine" 137/04), Kolektivnog ugovora zaposlenika u trgovini i odluke skupštine društva XXXXXXX d.o.o. sklapa se Ugovor o radu na neodređeno vrijeme "

 

Knjigovođa me uvjerava da nismo potpisnici Kolektivnog ugovora. 

 

Na bolovanju sam od 09/2020. Plaća mi je od početka bolovanja bila na teret poslodavca do 42. dana i umanjena 30% a od 43. dana na dalje na teret HZZO također umanjena 30%.

Nakon 6 mjeseci i 42 dana bolovanja počeo sam dobivati plaću umanjenu za 20%.

 

Moje pitanje je, da li je moj poslodavac imao zakonsku obavezu isplatiti mi kakvu novčanu pomoć, u kojem iznosu i koliko puta do sada?

Do sada sam dobio jednu novčanu pomoć od poslodavca u iznosu od 2500kn. Da li je poslodavac bio obavezan isplatiti još jednu pomoć do sada, s obzirom na dužinu mog bolovanja do sada.

 

Da li možda HZZO ili neka druga ustanova imaju obavezu da mi isplate neku novčanu pomoć? 

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Makita je napisao:

Knjigovođa me uvjerava da nismo potpisnici Kolektivnog ugovora

Ugovor je davno sklopljen, tako da bi od poslodavca trebalo tražiti informaciju, da li je u međuvremenu došlo do promjena.

prije 14 sati , Makita je napisao:

Moje pitanje je, da li je moj poslodavac imao zakonsku obavezu isplatiti mi kakvu novčanu pomoć, u kojem iznosu i koliko puta do sada?

Ovisi,da li ste potpisnici Kolektivnog ugovora i da li je ovo pitanje regulirano internim aktima poslodavca.

prije 14 sati , Makita je napisao:

Do sada sam dobio jednu novčanu pomoć od poslodavca u iznosu od 2500kn.

Provjerite na temelju čega je izvršena ova uplata.

prije 14 sati , Makita je napisao:

Da li je poslodavac bio obavezan isplatiti još jednu pomoć do sada, s obzirom na dužinu mog bolovanja do sada.

Ako je već dužan ovako postupati temeljem naprijed navedenih akata, onda je ta obveza poslodavaca isključivo samo jednom godišnje da isplatiti novčanu pomoć u visini do 2.500 kuna.

prije 14 sati , Makita je napisao:

Da li možda HZZO ili neka druga ustanova imaju obavezu da mi isplate neku novčanu pomoć? 

Ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakako se raspitajte, jer prema ovome što navodite da su Vam već bili isplatili pomoć u iznosu od 2.500,00 kn, znači da je postojala nekakva prava osnova za ovo postupanje, pa ukoliko nije bilo promjena po tom pitanju i ukoliko Vam je ova isplata izvršena u prošloj godini, tada istu imate pravo ponovo potraživati i to već sada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija