Jump to content

Odšteta za lažnu prijavu - silovanje


Ivan_cro

Preporučene objave

prije 8 sati , Ivan_cro je napisao:

Bivša cura me je lažno prijavila da sam ju silovao. Oslobođen sam svih optužbi zbog jasnih dokaza.

Kako ju mogu tužiti za odštetu i klevetu.  Bude li dobila uvjetnu kaznu ili kaznu zatvora?

Nju će nadležno odvjetništvo goniti zbog počinjenja kaznenog djela lažne prijave. Ako već nisu započeli postupak, pokrenite ga Vi. Tu možete postaviti odštetni zahtjev, a sud ga može dosuditi ili vas uputiti u parnicu. Također, ove korake pokrenite ako je presuda protiv vas postala pravomoćna, odnosno su iscrpljeni svi pravni lijekovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Na 06. 08. 2021. at 20:46, atomic95 je napisao:

Nju će nadležno odvjetništvo goniti zbog počinjenja kaznenog djela lažne prijave. Ako već nisu započeli postupak, pokrenite ga Vi. Tu možete postaviti odštetni zahtjev, a sud ga može dosuditi ili vas uputiti u parnicu. Također, ove korake pokrenite ako je presuda protiv vas postala pravomoćna, odnosno su iscrpljeni svi pravni lijekovi.

 

Ima li razlike pokrenem li ga ja sam ili ga pokrene nadležno odvjetništvo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi slobodno možete otići u nadležno odvjetništvo i podići kaznenu prijavu ili se informirati je li državno odvjetništvo odlučilo pokrenuti postupak s obzirom da ste Vi oštećenik. Također, možete se obratiti i policiji. Savjetujem konzultaciju sa nadležnim odvjetništvom, možete im se obratiti u uredovno radno vrijeme sa strankama. Ako su vaše presude pravomoćne, nemate znanja i niste zadovoljni s komunikacijom sa nadležnim službama, savjetujem da ste obratite odvjetniku radi daljnjeg rješavanja. S obzirom na opisano, počinjena vam je poprilična šteta i savjetujem da obavezno inzistirajte na pravdi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Na 26. 08. 2021. at 22:52, atomic95 je napisao:

Vi slobodno možete otići u nadležno odvjetništvo i podići kaznenu prijavu ili se informirati je li državno odvjetništvo odlučilo pokrenuti postupak s obzirom da ste Vi oštećenik. Također, možete se obratiti i policiji. Savjetujem konzultaciju sa nadležnim odvjetništvom, možete im se obratiti u uredovno radno vrijeme sa strankama. Ako su vaše presude pravomoćne, nemate znanja i niste zadovoljni s komunikacijom sa nadležnim službama, savjetujem da ste obratite odvjetniku radi daljnjeg rješavanja. S obzirom na opisano, počinjena vam je poprilična šteta i savjetujem da obavezno inzistirajte na pravdi. 

Šteta se mjeri od nekoliko desetaka tisuća kuna, što nisam mogao raditi od stresa. Završio sam čak i na bolovanju a posao ne mogu raditi jer radim dosta kompliciran posao a ne mogu se koncentrirati. Narušeno mi je i zdravlje zbog postupka policije prema meni, te dugim čekanjem da se DO udostoji pogledati jasne dokaze, popis poziva, slike, poruke koje su jasno dokazale da nikakvog nasilja nije bilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija