Jump to content

Direktorski doprinosi - rješenje HZMO


Dibuk

Preporučene objave

Pozdrav. Ovako, dobio sam rješenje zavoda za mirovinsko osiguranje da moram platiti određene doprinose jer sam određeno vrijeme bio direktor u firmi a nisam bio zaposlen nigdje. Međutim, to rješenje je stiglo bez potpisa službene osobe. S obzirom da se radi o upravnom pravu, isto podliježe Zakonu o Općem Upravnom Postupku koji u članku 98 kaže: "Rješenje se sastoji od zaglavlja, uvoda, izreke, obrazloženja, upute o pravnom lijeku, potpisa službene osobe i otiska službenog pečata javnopravnog tijela." Po toj osnovi, žalio sam se na navedeno rješenje, međutim, ista žalba je odbijena po osnovi članka 140. Zakona o Mirovinskom Osiguranju koji u članku 5. kaže: "
Mikrofilmska kopija isprave i digitalna kopija isprave, kao i reprodukcija tih kopija, koje je na propisan način izdao Zavod u granicama svoje nadležnosti imaju u upravnom postupku i drugim postupcima pred nadležnim tijelima i na sudu dokaznu vrijednost izvornika isprave za rješavanje stvari o kojoj se vodi postupak."


Ok, po tome digitalna kopija izvorne tiskane isprave ima jednaku važnost, međutim nigdje ne piše da to znači da se pisani izvornik može uručiti bez potpisa službene osobe koji se traži po prvom zakonu. Zanima me stručno pravno mišljenje ili direktno iskustvo s ovakvim postupcima jer razmišljam o pokretanju tužbe ako sam u pravu. Hvala unaprijed na savjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Na 09. 08. 2021. at 10:32, Dibuk je napisao:

Pozdrav. Ovako, dobio sam rješenje zavoda za mirovinsko osiguranje da moram platiti određene doprinose jer sam određeno vrijeme bio direktor u firmi a nisam bio zaposlen nigdje. Međutim, to rješenje je stiglo bez potpisa službene osobe. S obzirom da se radi o upravnom pravu, isto podliježe Zakonu o Općem Upravnom Postupku koji u članku 98 kaže: "Rješenje se sastoji od zaglavlja, uvoda, izreke, obrazloženja, upute o pravnom lijeku, potpisa službene osobe i otiska službenog pečata javnopravnog tijela." Po toj osnovi, žalio sam se na navedeno rješenje, međutim, ista žalba je odbijena po osnovi članka 140. Zakona o Mirovinskom Osiguranju koji u članku 5. kaže: "
Mikrofilmska kopija isprave i digitalna kopija isprave, kao i reprodukcija tih kopija, koje je na propisan način izdao Zavod u granicama svoje nadležnosti imaju u upravnom postupku i drugim postupcima pred nadležnim tijelima i na sudu dokaznu vrijednost izvornika isprave za rješavanje stvari o kojoj se vodi postupak."


Ok, po tome digitalna kopija izvorne tiskane isprave ima jednaku važnost, međutim nigdje ne piše da to znači da se pisani izvornik može uručiti bez potpisa službene osobe koji se traži po prvom zakonu. Zanima me stručno pravno mišljenje ili direktno iskustvo s ovakvim postupcima jer razmišljam o pokretanju tužbe ako sam u pravu. Hvala unaprijed na savjetima.

To vam je isto, kad Trgovački sud donese rješenje da je vaša Firma brisana iz Sudskog registra, po 
određenom zakonu i navedeno Rješenje objavi na Stranici Trg. Suda u Elektronikom obliku.
Danom Objave navedenog Rješenja, isto se smatra - Uručenim, zainteresiranoj strani.
Pravilnikom o radu Trg. Sudova, zakonska Obaveza je ispoštovana. 
Zato, prije nego se upusti te u neku tužbu, koja vas isto košta, otiđite na Stranicu HZZO -a,
i pažljivo prouči te njihove - Pravilnike, akte i ostalo, vjerujem da će te naći dio koji vas zanima,
točnije o pravilniku o Elektronskoj pošti - dopisima i svime što ide u elektronskom obliku.
Morate biti svjesni, da je vrijeme, Poštara, pinkala, i sličnih stvari iza nas.
Od prije godinu dana kod registracije, a sad kod bilo koje promjene u sudskom registru,
dužni ste dati e - mail - Pravne Osobe, koji se unosi u sudski registar, i vidljiv je - Svima.
Sad će vam - Porezna ( ili bilo koja zainteresirana strana) poslati e - mail da vam 09. - 09 -021.g
dolazi u nadzor poslovanja -pa ( vi ) sad, izvrdaj te da niste dobili obavijest i da vam i  Poštar može  posvjedočiti, na tu okolnost.
 

uređeno: od frenki zg
ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija