Jump to content

Porez na zaradu sa interneta - JOPPD


CM1

Preporučene objave

Nedavno sam počela sam zarađivati na Fiverru (drugi dohodak iz inozemstva). Platila sam na to porez i doprinos.

Htjela bi nešto početi prodavati i preko Etsy. Međutim njihova nefleksibinost me baš muči. Novce isporučuju direktno na bankovni račun (ne mogu povući na Paypal, pa onda kad hoću, kad se skupi, na bankovni račun). I ne mogu odabrati ručno kad hoću povući novce nego samo fiksno – najrjeđe jednom mjesečno – svaki prvi ponedjeljak u mjesecu.

Sad u drugom dijelu ljeta nisam imala narudžbe sa Fiverra. Ako otvorim Etsy i imam neku malu zaradu, ako mi sjedne recimo 15-20 usd na bankovni račun, onda za to moram raditi JOPPD. I onda ako za tjedan-dva povučem novce sa Fiverra, onda opet za JOPPD izrađivati.

Hoću reći, za svaki dan uplate, moram raditi drugi JOPPD jer se JOPPD veže baš za datum uplate. Je li postoji neki način da to obuhvatim u jednom JOPPD-u? Npr. ako u mi nešto sjedne 06.09., a nešto 17.09. da li mogu to sve objediniti u jednom JOPPD koji bi imao datum vezan za 17.09.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, CM1 je napisao:

Npr. ako u mi nešto sjedne 06.09., a nešto 17.09. da li mogu to sve objediniti u jednom JOPPD koji bi imao datum vezan za 17.09.?

Tako bi trebalo i biti, vi  ,,sami,, odlučujete kad će te izraditi JOPPD - a, ali u isti stavite sve uplate koje su 
vam uplaćene do tog podnošenja JOPPD - a
npr, zadnji je bio 01. 08. sad ga podnosite sa 10. 08, i u isti unesete sve uplate u tih 10, dana.
Ne vidim da bi radi toga mogli imati problem. ( ti poslovi su tek u povojima, ja vjerujem, kad se to malo više uhoda, da će se JOPPD podnositi jednom mjesečno, kao kod standardne trgovine, gdje se npr. PDV ,obračunava 1 mjesečno, evo, danas je zadnji dan  10. 8. prijava za 7. mjesec )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija