Jump to content

Promjena prezimena


skatana

Preporučene objave

Poštovani

Suprug i ja željeli bi promjeniti sadašnje prezime u moje djevojacko. Zanima nas da li je to moguće.  Imamo 62 godine,u braku smo 40 godina. Ako je moguće da li se zna koliko to košta  i koliko traje. Znamo da moramo promjeniti osobne dokumente,vlasnički list kuće,javiti uslužnim djelatnostima i sl. Razlog promjene je taj što ne želimo više sa oba sina imati nikakve komunikacije i da nas se sa njima dovodi u vezu. Svaki dobronamjerni odgovor je dobro došao. 

Hvala,lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , skatana je napisao:

Suprug i ja željeli bi promjeniti sadašnje prezime u moje djevojacko. Zanima nas da li je to moguće. 

Da, moguće je. Jedino je bitno da u vrijeme podnošenja zahtjeva možete priložiti uvjerenje da se protiv Vas ne vodi kazneni postupak. Za postupak je nadležan ured državne uprave prema mjestu Vašeg prebivališta i u pravilu ne traje oko 15-ak dana. Rješenje o promjeni dostavlja se po izvršnosti nadležnom matičnom uredu, radi upisa u maticu rođenih, te se obavještavaju i druga tijela koja vode evidencije o građanima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija