Jump to content

Prebacivanje poreza mirovina-plaća


sivko

Preporučene objave

Za prošlu godinu i do sada mirovina 5025 kn i plaća (4 sata) cca 1700-1800 kn.Porezna olakšica za mene i ženu.Cijela povlastica na mirovinu a porez na plaću cca 350 kn.Povrat poreza oko 4000 kn.

Ako se žena zaposli bar na 1 mjesec i poslije sama nastavi plaćati mirovinsko i zdravstveno moram je odjaviti.I sad je pitanje ostavit svoju olakšicu na mirovini ili stavit na plaću?Može se stavit i pola-pola.

Pošto više neće bit žena na olakšici onda neću ni dobit više povrat poreza?

Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Povrat poreza možete dobiti iako vam žena nije na poreznoj kartici. Samo do 28.02. iduće godine trebate podnijeti ZPP-DOH obrazac preko ePorezne. 

Ako stavite 100% odbitka na mirovinu plaća će vam biti 1375,20 kn, a mirovina 4783,10 kn (pretpostavka da plaćate zagrebački prirez i da je plaća bila 2250 kn bruto 1). Ukoliko stavite 1800 kn odbitka na radni odnos, a ostatak na mirovinu plaća bi vam iznosila 1800 kn, a mirovina 4691,65 kn.

Za svaki slučaj cijenio bih ako biste mi napisali bruto plaću (može i u pm) da budem siguran da mi je računica točna

uređeno: od Miran89
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plaća je 2250,prirez je 6%.Za prošlu godinu su sve sami izračunali (porezna).

Ako stavim 1800 na plaću cca sam bogatiji za 100 kn mjesečno?

Bez obzira što će si sama plaćati mir+zdrav a neće imati prihoda moram je maknut kao odbitak?Da me poslije ne jašu da ja njima moram nešto povratno uplaćivati.

Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) Otkud to da si mora plaćati sama zdravstveno? Samo nek se javi u roku od 30 dana nakon isteka ugovora u HZZO i imati će osiguranje po osnovi nezaposlene osobe koje se ne plaća

2) Da, imati ćete 100 kn više ako napravite takvu raspodjelu (sad kad znam prirez mirovina će biti 4.725,55 kn)

3) Ne bih znao vam reći morate li ju maknuti kao odbitak. Najbolje pitajte poreznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija