Jump to content

Mirovinski fond za studente


Henrietta

Preporučene objave

Poštovani,

Molila bih pravni savjet: ja sam redovna studentica na Zagrebačkom sveučilištu i ovoga ljeta sam se uredno prijavila na Student servis kako bih mogla raditi preko ljeta. Kako nisam pronašla odgovarajući posao, od te sam ideje, za sada, odustala. No, sve je to u redu i tako je bilo do jučer kada sam u svome poštanskom sandučiću zatekla "pismo" Erste plavog mirovinskog fonda u kojem uredno stoji kako me je REGOS "po službenoj dužnosti" uvrstio u imenovani mirovinski fond, kategorija A (više od 10 god do mirovine). Napominjem da ja nigdje i nikada to nisam tražila. Obratila sam se imenovanom Fondu koji me je uputio na REGOS. U REGOSu su mi rekli da je to "normalna procedura za mlade mojih godina i da se moj pristanak ne treba tražiti". Još su mi rekli da ću moći, kada budem u radnom odnosu, sama izabrati željeni mirovinski fond ukoliko ne budem željela biti u ovome koji je REGOS, po službenoj dužnosti, izabrao za mene. Zanima je li to normalna i uobičajena praksa da se studente prve godine raspoređuje u odabrane mirovinske kategorije i ako nije, kome se obratiti?! Je li tu došlo do zloporabe osobnih podataka? 

Hvala i srdačan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija