Jump to content

Otkazivanje apartmana na moru od strane iznajmljivača


AndrejaJa

Preporučene objave

Pozdrav svima i unaprijed se zahvaljujem na pomoći :)

Ukratko, desilo se i meni kao i mnogima ove godine da mi je netom prije odlaska na ljetovanje, iznajmljivač otkazao apartman uz očito laganje o razlozima otkazivanje. Pobrkali su mu se kao datumi koje smo rezervirali itd. Uplatila sam mu 800 kuna akontacije koju je rekao odmah vratiti. Rekla sam ok i poslala mu svoj IBAN. Kod uplaćivanja akontacije uplaćeno mu je s PBZ računa na njegov PBZ račun (gospodin živi u Španjolskoj) i uredno je odmah napisao da vidi uplatu. Kod vraćanja akontacije, uplatio mi je sa svog španjolskog računa na moj PBZ (9.8.2021.) i do danas mi novci nisu sjeli. Bila sam danas u banci i ne vide nikakvu najavu uplate. Na oglas za apartman naišla sam na facebooku u grupi za iznajmljivanje smještaja i komunikacija je išla preko messengera. 

U međuvremenu me gospodin blokirao na facebooku tako da pretpostavljam da se mogu pozdraviti s tih 800 kuna.

Ima možda netko neki savjet što mogu napraviti? Prijaviti policiji, objaviti na društvenim mrežama njegove podatke da još netko ne bude oštećen (nisam sigurna smijem li to zbog GDPR-a). Bilo što...? :(

Smijem li ovdje objaviti prepisku? Ako ne smijem, poslat ću privatno ako se nekome da čitati... 

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 32 minuta, Borbena7 je napisao:

Svakako prijaviti policiji, a na društvenim mrežama, barem javno ne smijete izlaziti s njegovim imenom i prezimenom, odnosno sa njegovim osobnim podacima. Mada to ne znači da ne možete sa korisnicima razmjenjivati iskustva putem privatnih poruka.

Puno hvala na odgovoru.

Smijem javno objaviti barem naziv apartmana, ako ne smijem njegove osobne podatke?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, AndrejaJa je napisao:

Smijem javno objaviti barem naziv apartmana, ako ne smijem njegove osobne podatke?

Ja da sam na Vašem mjestu ne bih to radila. Možete to izvesti i drugačije, npr. apartmani sa nazivom A.... u mjestu koje već je, pa ako ima zainteresiranih neka Vam se privatno jave. Naime, javnom objavom se izlažete tužbi, a to Vam ne treba. Također, pustite da policija odradi svoj posao, jer javnom objavom možete ugroziti njihove izvidne radnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Ja da sam na Vašem mjestu ne bih to radila. Možete to izvesti i drugačije, npr. apartmani sa nazivom A.... u mjestu koje već je, pa ako ima zainteresiranih neka Vam se privatno jave. Naime, javnom objavom se izlažete tužbi, a to Vam ne treba. Također, pustite da policija odradi svoj posao, jer javnom objavom možete ugroziti njihove izvidne radnje.

Hvala :)

Evo, ako koga ovdje zanima gdje da ne uplaćuje ljetovanje neka mi se slobodno javi pa ću proslijediti podatke. 

U ponedjeljak ću otići prijaviti u policiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija