Jump to content

Trebam pomoc oko razvoda


Anelka

Preporučene objave

Postovani imam malo zamrsenu situaciju… Imam dvije djevojcice 10 I 5 god, I Nakon dugo razmisljanja prosle godine krajem 3 mj sam Napoleon odselila kod svojih roditelja sa curam. Nikad nisam branila ocu da kontaktira Telefonom sa kcerima I kada god bi dosao  njima u posjetu nisam imala problema sa njegovim posjetima. Znalo se desiti vise puta ako mi vrijeme njegovih posjeta nije odgovaralo da je prijetio da ce doci policijom I odvesti ih. Uglavnom odlucila sam se vratiti natrag u Zagreb pronaci stan I Posao, za svo to vrijeme nije placao ni lipu za cure. mjesecima sam se natezala sa njim da mi potpise za presence je u novo naselje novu skolu i vrtic. Najveci problem je sto mi ne dopusta da cure idu na bilo kakav vjeronauk u crkvi a komoli u skoli…. Starija kcer je trabala ove godine ici na privy pricest Ali on to nije htio potpisati. Gospodin je unazad 7-8 godine postao fanaticno religiozan I za njega je uobicajena misa cisti protestantizam I od vidi ih svaki drugi vikend (kada je njihovo druzenje) na latinsku misu. Pokrenut je postupak razvoda I postoji plan za zajednicku skrb sa kojom se on nikako ne zeli sloziti I stalno trazi vise vremena sa curama, me slaze se sa pohadjanjem vjeronauka, trazi da cure nose suklju uvijek cak I na tjelesnom (vec smo imali problem zbog toga sa Skolom). Uglavnom zavjetovanje je bilo totalni gubitak vremena jer se nije zelio sloziti sa nicim vaznim. U svibnju je za vrijeme njihovog vikend druzenja odveo stariju kcer da primi prvu pricest Benz mog znanja I bez moje su glasnosti. Gospodin me zeli placati alimentaciju osim ako u detalje nezna na sto trosim novac…

Nakon izricanja privremene mjere skrbi uplatio je samo pola alimentacije.

Moje pitanje je….s obzirom na njegovo samovoljno ponasanje I konstantu nekooperabilnost I teskoce sa placanjem najamnine za stan I ostale troskove, imam mogucnost preseliti u irsku I mirnije zivjeti…. Da li je moguce dobiti skrbnistvo nad djecom i preseliti se sa curama u drugu drzavu bez njegove suglasnosti….jer sam sigurna da nece nista potpisati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odite na czss pa ih obavijestite o tome, inace se nebi smjelo dijete ni krstiti ni pricestiti s obzirom da oba roditelja imaju “zajednicku skrb”. Trebalo bi prijaviti i ne placanje alimentacije jer i radi toga se moze izgubiti skrbnistvo. Mozda bolje da porazgovarate s odvjetnikom radi pokretanja procesa oduzimanja roditeljske skrbi radi gore navedenih desavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Anelka je napisao:

Uglavnom zavjetovanje je bilo totalni gubitak vremena jer se nije zelio sloziti sa nicim vaznim.

Iz upita nije jasno u kojoj ste fazi postupka? Da li postoji kakva pravomoćna sudska odluka o viđanju i visini alimentacije?

prije 4 sati , Anelka je napisao:

Nakon izricanja privremene mjere skrbi uplatio je samo pola alimentacije.

Kako glasi izreka (odluka), te privremene mjere?

prije 4 sati , Anelka je napisao:

Da li je moguce dobiti skrbnistvo nad djecom i preseliti se sa curama u drugu drzavu bez njegove suglasnosti….jer sam sigurna da nece nista potpisati

Ovdje nije potrebno oduzimanje skrbništva već ćete o navedenom morati upoznati CZSS s ciljem pribavljanja očeve suglasnosti, a ukoliko uskrati dati suglasnost bez sudskog postupka nećete moći tj. bez sudske odluke koja bi nadomjestila očevu suglasnost nećete moći odvesti djecu radi života u drugoj zemlji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija