Jump to content

Pretres stana


Marko84

Preporučene objave

Dobar dan,

molim Vas pomoć. Neki dan nam (curi i meni) je uletila policija sa nalogom za pretres stana radi sumnje na uzgoj marihuane na temelju anonimne dojave. Istina da sam imao 1 biljku, priznajem, biljku se nikako ali nikako nije moglo vidjeti osim sa krova kroz krovni prozor, policija je rekla da su na temelju anonimne dojave i da imaju sliku, dobili nalog koji je sud potpisao i moja su sad pitanja:

da li je moguće saznat tko je taj anonimac koji je dojavio?

taj netko tko je prijavio da li je počinio kakav prekršaj što se popeo na krov i napravio sliku, neovlašten ulazak na tuđi posjed?

prilikom pretresa da li je Policija dužna predočit dokaze s kojim su tražili nalog za pretres?

Prilikom pretresa su našli biljku ali ona se već sušila. U zapisniku stoji da je visine 170 cm ali ne stoji gramaža (bila je jadna ne prepuna cvjetova po mojoj procjeni bilo bi oko 5 g ali kad ju oni budu vagali da li će uzet i stabljiku u obzir jer to povećava gramažu te kolika je kazna za to?

E da, na nalogu za pretres je moje ime dobro navedeno ali to nisam ja, drugi OIB, adresa stanovanja. S obzirom da taj tipa koji stoji na nalogu već je pravomoćno kažnjavan te ima još prekršaja iz javnog reda i mira i sigurnosti prometa na cestama da li da se žalimo na to jer sud bi mogao vidjeti da je taj tip (misleći da sam ja) izdat veću kaznu?

S obzirom da je samo moja cura bila tamo, ja sam radio, tijekom pretresa sve ide na nju, te su policajci rekli da će najvjerovatnije biti samo opomena jer ona nije kažnjavana. Nisam ni ja bio nikad kažnjavan ali kako je navedena ta druga osoba da li će to utjecat?

Hvala

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Marko84 je napisao:

E da, na nalogu za pretres je moje ime dobro navedeno ali to nisam ja, drugi OIB, adresa stanovanja. S obzirom da taj tipa koji stoji na nalogu već je pravomoćno kažnjavan te ima još prekršaja iz javnog reda i mira i sigurnosti prometa na cestama da li da se žalimo na to jer sud bi mogao vidjeti da je taj tip (misleći da sam ja) izdat veću kaznu?

to bi se moglo osporavati čak i do te razine da se biljka oduzeta u pretresu izuzme kao nezakonita.

za to se konzultiraj s odvjetnikom pa vidi mogućnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija