Jump to content

Darovni ugovor za više ZK uložaka


pyriel

Preporučene objave

Poštovani,

nakon iščitavanja foruma nisam našao točnu informaciju koja me zanima pa se nadam da mi možete pomoći.

Majka mi treba Darovnim ugovorom prenijeti zemljišta različitih namjena koja su na ukupno 4 ZK uloška. Da li je ispravno navesti u Darovnom ugovoru npr.:

1.       Iz Z.K. Ul. xxxx nekretnine na kat.č. xxxx i xxxx, sve u naravi SJENOKOŠA PUČINA U DERANJICI u suvlasničkom udjelu od 4/12 i 3/12 što ukupno iznosi 1766m2.

(ovaj dio sa razlomcima sam našao negdje na forumu: Kako je vjerovatno da su upisi knjiženi na temelju različitih prijedloga za uknjižbu te različitih isprava, mišljenja sam da bi trebali navesti oba razlomka a daroprimatelj bi trebao biti upisan s objedninjenim razlomkom jer suvlasništvo stječe na temelju jednog prijedloga i iste isprave.)

)

Da li je potrebna takva raščlamba i izračun postotne površine za sve stavke budući da ih ima preko 84 ili je dovoljno napisati npr.:

Zemljoknjižni odjel xxxxxx, Knjiga PU xxxxxx, ZKU xxx, 11. UDIO 4/108 i 12. UDIO 3/108? U ovom bi slučaju imao samo 8 stavki.

Koliko sam shvatio, nakon ovjere potpisa Darovatelja kod Javnog bilježnika, on šalje prijavu Poreznoj upravi za PPNP, dakle kod njega trebam imati pripremljen rodni list. Također, on po službenoj dužnosti šalje ugovor u ZK na provedbu?

 

Unaprijed Vam hvala na odgovorima, po ovome što sam dosad proučavao vidim da ste zbilja super ekipa i trudite se pomoći!

uređeno: od pyriel
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dodatno pitanje i ideja: da li bi bilo najpametnije napisati ovako i onda poredati sve nekretnine poimence?

 

Predmet ovog ugovora kojim Darovatelj daruje Obdarenika su nekretnine navedene kako slijedi:

1.       Iz ZK odjela xxxx, K.O. xxxx, Z.K. Ul. xxx sljedeće nekretnine u 11. suvlasničkom dijelu 4/108 i 12. suvlasničkom udjelu 3/108:

Rbr.

Broj zemljišta (kat. čestice)

Oznaka zemljišta

Površina

čhv

m2

1.

xxx

ORANICA NJIVA POD KUĆOM

148

532

2.

xxx

ORANICA VODOTEČINA

27

97

x
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Na 17. 08. 2021. at 17:11, pyriel je napisao:

Dodatno pitanje i ideja: da li bi bilo najpametnije napisati ovako i onda poredati sve nekretnine poimence?

 

Predmet ovog ugovora kojim Darovatelj daruje Obdarenika su nekretnine navedene kako slijedi:

 

1.       Iz ZK odjela xxxx, K.O. xxxx, Z.K. Ul. xxx sljedeće nekretnine u 11. suvlasničkom dijelu 4/108 i 12. suvlasničkom udjelu 3/108:

Rbr.

 

Broj zemljišta (kat. čestice)

 

Oznaka zemljišta

 

Površina

 

čhv

 

m2

 

1.

 

xxx

 

ORANICA NJIVA POD KUĆOM

 

148

 

532

 

2.

 

xxx

 

ORANICA VODOTEČINA

 

27

 

97

 

 

 

x

Evo, ako će nekome još trebati ova informacija, ovo je ispravan način i prihvaćen na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
Dana 16. 08. 2021. u 16:52, pyriel je napisao:

Poštovani,

nakon iščitavanja foruma nisam našao točnu informaciju koja me zanima pa se nadam da mi možete pomoći.

Majka mi treba Darovnim ugovorom prenijeti zemljišta različitih namjena koja su na ukupno 4 ZK uloška. Da li je ispravno navesti u Darovnom ugovoru npr.:

1.       Iz Z.K. Ul. xxxx nekretnine na kat.č. xxxx i xxxx, sve u naravi SJENOKOŠA PUČINA U DERANJICI u suvlasničkom udjelu od 4/12 i 3/12 što ukupno iznosi 1766m2.

(ovaj dio sa razlomcima sam našao negdje na forumu: Kako je vjerovatno da su upisi knjiženi na temelju različitih prijedloga za uknjižbu te različitih isprava, mišljenja sam da bi trebali navesti oba razlomka a daroprimatelj bi trebao biti upisan s objedninjenim razlomkom jer suvlasništvo stječe na temelju jednog prijedloga i iste isprave.)

)

Da li je potrebna takva raščlamba i izračun postotne površine za sve stavke budući da ih ima preko 84 ili je dovoljno napisati npr.:

Zemljoknjižni odjel xxxxxx, Knjiga PU xxxxxx, ZKU xxx, 11. UDIO 4/108 i 12. UDIO 3/108? U ovom bi slučaju imao samo 8 stavki.

Koliko sam shvatio, nakon ovjere potpisa Darovatelja kod Javnog bilježnika, on šalje prijavu Poreznoj upravi za PPNP, dakle kod njega trebam imati pripremljen rodni list. Također, on po službenoj dužnosti šalje ugovor u ZK na provedbu?

 

Unaprijed Vam hvala na odgovorima, po ovome što sam dosad proučavao vidim da ste zbilja super ekipa i trudite se pomoći!

Poštovani,

iako vjerojatno za Vas kasno javljam, ali neka ostane za buduća slična pitanja.

Nekretnina se opisuje onako kako je upisana u zemljišnim knjigama i to je najbolje doslovno prepisati. U praksi svatko koristi određeni redoslijed kojim će popisati sve karakteristike nekretnine (npr. najprije suvlasnički dio u razlomku pa onda opis cijele nekretnine čiji je taj suvlasnički dio, broj zk uloška te katastarska općina i zk odjel nadležnog suda koji vodi tu zemljišnu knjigu), no u svakom slučaju je najvažnije da nekretnina sadrži sve elemente iz kojih se može iščitati o kojoj je točno nekretnini riječ (bez obzira kojim redoslijedom je opisana) te gdje se nalazi, odnosno koji točno suvlasnički dio se prodaje/daruje, ako je nekretnina u suvlasništvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija