Jump to content

Problemi sa suprugom nakon razvoda


mala_mo

Preporučene objave

Suprug se iselio iz mog stana u kojem smo skupa živjeli prije godinu dana jer je bio na uvjetnoj zbog fizičkog nasilja prema meni. U međuvremenu smo se i službeno razveli. No, svoje stvari (osim osnovnih) još nije iznio niti očito ne namjerava. Što ja mogu napraviti da se riješim njegovih stvari iz mog stana ako ih on sam ne želi uzeti (kaže da nema kamo s njima što nije u potpunosti istina)?

Drugo, uskoro ću trebati na poslovno putovanje izvan zemlje u trajanju od više dana. On prijeti da neće čuvati tada našu malodobnu (3 i 8 god), a da to ne smije niti moja majka. Smijem li ja samo otići i ostaviti djecu s majkom, što da činim? On je u vrtić dostavio zahtjev da moja majka (niti itko osim nas dvoje roditelja) ne smije preuzeti dijete iz vrtića te ne znam što činiti ako će ih ona u mom odsutstvu morati preuzimati iz vrtića. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 17. 08. 2021. at 13:13, mala_mo je napisao:

Što ja mogu napraviti da se riješim njegovih stvari iz mog stana ako ih on sam ne želi uzeti (kaže da nema kamo s njima što nije u potpunosti istina)?

Koliko je količinski tih stvari da ih se može spakirati i otpremiti na njegovu novu adresu prebivališta ili boravišta?

Na 20. 08. 2021. at 0:51, Ancica je napisao:

vaša majka živi s vama i djecom? sposobna je za samostalnu brigu oko dvoje maloljetne djece? tko je s djecom dok ste vi na poslu ili negdje drugdje?

Na najvažnije niste odgovorili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, parafraziram. radi se o poslovnom putovanju koje je zbog korone već bilo odgađano. putovanje mi je bitno iz za profesionalno napredovanje. bivši suprug me želi sabotirati na način da smijem voditi djecu sa sobom, ali ih ne smijem ostaviti majci koja je spremna preuzeti brigu o njima za tih tjedan dana. meni je nezgodno voditi malo dijete sa sobom iz više razloga (između ostalog zbog korone). 

što se događa ako ja samo odem i nema me? znači on je poslao mail u vrtić da osim njega i mene nitko ne smije preuzeti dijete iz vrtića. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , mala_mo je napisao:

sposobna je i spremna pomoći.

Ne vidim problem da majka pričuva dijete dok ste na službenom putu, dapače.

prije 16 sati , mala_mo je napisao:

znači on je poslao mail u vrtić da osim njega i mene nitko ne smije preuzeti dijete iz vrtića

Vezano za vrtić, kako interni akti reguliraju pitanje preuzimanja djeteta iz vrtića?

prije 20 sati , mala_mo je napisao:

dosta je stvari, ali bih ih mogla malo po malo sakupljati i nositi pred vrata... 😕

To nikako. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Borbena7 je napisao:

Vezano za vrtić, kako interni akti reguliraju pitanje preuzimanja djeteta iz vrtića?

U vrtić se dostavljaju podaci osoba koje smiju prezeti dijete (ime prezime i OIB). To su bili moja majka i otac dok nije preminuo. Prije nekoliko mjeseci moj bivsi je poslao mail da ne smije nitko osim mene i njega preuzeti dijete iz vrtića. Odgajateljice i ravnateljica su mi rekli da se oni boje i ne žele nikome drugome dati dijete jer se boje da će on napraviti neki kraval, da im je prijetio policijom.

 

sta predlazete da ucinim sa stvarima?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , mala_mo je napisao:

U vrtić se dostavljaju podaci osoba koje smiju prezeti dijete (ime prezime i OIB).

Pa dostavite podatke svoje majke i recite im da očekujete da preuzme dijete kao što se preuzimaju i sva druga djeca. O njegovom mailu svakako obavijestite CZSS, a može i ravnateljica vrtića ukoliko ga se namjerava pridržavati.

prije 16 sati , mala_mo je napisao:

sta predlazete da ucinim sa stvarima?

Ako količina dopušta spakirajte ih i otpremite na njegovu novu adresu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija