Jump to content

Zakon o nabavi i posjedovanju oružja građana


Why_so_serious5i

Preporučene objave

Pozdrav, počinio sam prekrsaj - nisam prijavio zracni pistolj na vrijeme (Zakon o nabavi i posjedovanju oružja građana čl. 72 točka 7.) Dakle, kazna za taj prekrasj je od 1000 do 5000 kuna i privremeno oduzimanje predmeta, ako se ne varam. Meni je pol. sluzbenik oduzeo zracni pistolj i sudu poslao optuzni prijedlog, to je pogreska jer se za ovakav prekrsaj izdaje obavezni prekrsajni nalog a ne sudenje. Sud je donio rijesnje da odbija nalog iz ovih vec navedenih razloga. Ja sam isao u postaju pitati mogu li dobiti svoj pistolj nazad, rekli su mi da nemam odluku suda o tome. Ali moje pitanje je kako moze sud donijeti odluku o tome, ako sam vec dobio rijesenje da nece biti sudenja. Tko sad donosi tu odluku? Ili kome bi se treba javiti? Ima li itko kakav savjet? Molim vas

uređeno: od Borbena7
Nečitko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Zakon o nabavi i posjedovanju oružja građana

Sud je odbacio optužni prijedlog temeljem odredbi prekršajnog zakona. (Čl 239. St. 7. PZ)

Ovlaštenk tužitelj će Vas ispravno teretiti, i to naknadno s odgovarajućim nalogom.

Kada sud provede postupak, biti će vam izrečena zaštitna mjera oduzimanja oružja, tako da pištolj nećete više vidjeti.

Doduše imat ćete mogućnost prodati ga nekom drugom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija