Jump to content

Voznja nakon odvozenih sati u autoskoli, a prije polaganja


filip989

Preporučene objave

Pozdrav,

Situacija je ovakva, krajem 7. sam upisao za A kategoriju i do kraja mjeseca odvozio 12 sati. 3.8. uplatio izlazak na ispit koji bi trebao biti 25.8. Jucer sam odvozio jos 2 sata i u ponedjeljak cu dva.

Tih 16x45 min mi je kompletno iskustvo na motoru. B kategoriju imam 14 godina.

Pitao sam instruktora sto se dogadja u slucaju kise - odgoda ispita i vracam se na kraj hak-ove liste - jos 2-3 tjedna cekanja polaganja.

Motor sam vec kupio (kod zastupnika je i cekam vozacku da odem po njega). 

Ako bi mi slucajno pala kisa na dan ispita pa ga odgode, razmisljao sam da mi dostave motor doma i sad me tu zanima bilo kakva mogucnost da na svom motoru povremeno vjezbam na poligonu autoskole (naravno, kad je prazan) do novog termina. Da li smijem upravljati vozilom za koje nemam kategoriju na poligonu, a da to nije vozilo autoskole i da nema instruktora? Ne znam kako je poligon klasificiran.

Druga stvar, jasno mi je da na cestu nikako ne smijem - ali mi je u glavi ostalo kada sam polagao za B kategoriju, da je bilo nekih prica da se iza odvozenih sati, a prije polaganja smjelo upravljati vozilom u prisutnosti starijeg vozaca. Ako je to uooce bilo pravilo, da li bi me u ovom slucaju netko smio otpratiti autom?

Postoji li ikakva mogucnost da recimo zatrazim nacelnika pp za "blagoslov" da se odvozim tih kilometar i pol po cesti do poligona (naravno, pod uvjetom da uopce smijem voziti i po poligonu)?

Ili su dodatni sati u AS jedina opcija?

Hvala!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci ni po poligonu, ni ako bi doslepao motor do tamo? (Ne bi, ali teoretski)

Po dvoristu se pretpostavljam smijem voziti na raketi ako bas hocu, koja je razlika izmedju dvorista i poligona koji (bi trebao biti) zatvoren za sav promet osim za potrebe autoskole?

Ne pitam jer nisam zadovoljan odgovorom, nego me stvarno zanima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 minuta, Iustitia_ZD je napisao:

Poligon je povezan s javnom cestom i dostupan je većem broju ljudi, te ga kao takvoga ga kači ZSPC.

Po dvorištu možeš voziti ili po nekoj privatnoj parceli

 

Cak i ako je na ulazu u poligon postavljen znak za zabranu prometa u oba smjera, uz nadopunu "osim subotom i nedjeljom te za vozila autoskole x i y"?

Ok, jasno mi je da ta zabrana ubraja i moje vozilo i mene, ali ako bi dobio "dozvolu" autoskole za koristenje poligona u vrijeme kada je on zatvoren za promet - jel to ne bi bilo ekvivalentno ovome sto kazes - privatnoj parceli?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija