Jump to content

Brak sa slovenkom


marach49

Preporučene objave

Dobar dan pisem u namjeri jer me zanima s obzirom da vec duze vrijeme odrzavam vezu sa ženom iz Slovenije pa samim time bi me zanimalo kada bi se ozenili u Hrvatskoj koja i kakva prava bi pritom imali u dotičnoj zemlji a tice se svega pomalo ako bi ona i dalje radila u Sloveniji a zivjela u Hrvatskoj tj dolazila preko vikenda i kako bi se to s obzirom na epidemiju odrazilo na ucestale prijelaze preko granice..toliko za sada..hvala.Lp.Petra i Mario

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 22. 08. 2021. at 14:46, marach49 je napisao:

ako bi ona i dalje radila u Sloveniji a zivjela u Hrvatskoj tj dolazila preko vikenda i kako bi se to s obzirom na epidemiju odrazilo na ucestale prijelaze preko granice

Ovo bi značilo da bi ona i dalje živjela u Sloveniji, a ne u RH gdje bi dolazila vikendom iz opravdanog osobnog interesa, tako da ne bi trebalo biti problema pri ulasku u RH. 

Nadalje vezano za Covid-19, sve je to podložno doslovno svakodnevnim promjenama koje treba redovito pratiti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan znam da nebi nego me zanima ak je udata za mene da li samim time ima neka prava odnosi se na zakone umutar HR.i kakve pogodnosti bi imala..jer znam da moze dolazit to mi je jasno i to mi nije sad tolko bitno.mada opet s druge strane je upitno da li ce morat svaki put kad dolazi placat testove pri ulasku u svoju zemlju..al otom potom..hvala..Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja supruga je Slovenka, u braku smo, zatražili smo domovnicu, dobila je bez problema, živi u Hrvatskoj i ima sva prava kao državljanin HR. Što se tiče prijelaza iz države u državu jednostavno se cijepi i dobije Covid putovnicu koja vrijedi, mislim,  270 dana. Za primjer moj prijatelj je neki dan sa svojom suprugom krenuo u Sloveniju na odmor, samo jednom su cijepljeni, vraćeni su na brzo testiranje, potom su pušteni ali su se drugi odnosno treći dan vratili. Supruga i ja smo cijepljeni i za sada nemamo problema kod prijelaza

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija