Jump to content

Kupoprodajni ugovor žitarica


Roy007

Preporučene objave

Poštovani, u 2. mjesecu sam sklopio ugovor s jednom tvrtkom za isporuku xx tona, žitarica roda 2021.g. s isporukom listopad-prosinac po xx cijeni. U međuvremenu je proglašena elementarna nepogoda na području gdje se obavlja poljoprivredna proizvodnja. Ugovor nije ovjeren kod javnog bilježnika već je potpisan i "ovjeren" pečatom s obje strane. Dali sam pravno obvezan za ispunjavanje istog zbog elementarne nepogode?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve izmjene i dopune valjane su samo ako su izrađene u pisanom izdanju. Da se svi sporovi budu rješavali sporazumno, ako ne bude sporazuma da je nadležan sud u.... te da su obje strane obvezne postupati po ugovoru pažnjom dobrog stručnjaka i da odgovaraju  drugoj strani za nastalu štetu iz nepoštivanja istoga.

Može li se elementarna nepogoda (koju je proglasila županija) i na koju ja kao prodavatelj nisam mogao utjecati tretirati kao viša sila u obveznom pravu?

Te taj ugovor proglasiti ništetnim pošto druga strana nije za sporazum.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija