Jump to content

Prijevremena braniteljska mirovina


Šmuca

Preporučene objave

Poštovani,

Rođen sam 1969 i planiram otići u prijevremenu mirovinu 2029. Do sada imam 31 god. staža od kojih nažalost 29 godina minimalca. Preostale godine mi neće puno pomoći u podizanju prosjeka, pa Vas molim za savjet koju mirovinu izabrati i kolika bi ona otprilike bila. Znači otišao bi sa 39 god. staža. Ako sam dobro informiran, prijevremena (obična mirovina) ne gleda odrađeni staž, već samo gleda (penalizira) koliko ranije idemo u mirovinu.

To bi vjerojatno bilo onih 70 kuna (minimalno) po godini - 12% penalizacije.

Dragovoljac sam od 30.06.1991. (narodna zaštita), a nakon toga sam u borbenom sektoru u iduće 4 godine skupio 11 mjeseci i 6 dana borbenog staža. Ako sam dobro shvatio, za prijevremenu braniteljsku mirovinu se gleda koliko imamo staža, pa bi penalizacija bila mislim 9%. Kao dragovoljac tu je i onih 10%, i mislim 50 lipa po danu.

Unaprijed zahvaljujem na savjetima.

Lp.

 

 

 

 

Dužina sudjelovanja u ratu (borbeni sektor).jpg

Ukupano sudjelovanje, uključijući dragovoljni dio pod oružjem u Narodnoj zaštiti (30.06.1991.-05.11.1991.).jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na svoj 62 rođendan, 2031 godine imate pravo na prijevremenu starosnu mirovinu po ZOMO (uz penalizaciju) i starosnu braniteljsku mirovinu za dugogodišnjeg osiguranika (bez penalizacije):

2031 ZOMO prijevremena mirovina.jpg

2031 starosna braniteljska mirovina.jpg

2031 ZOMO Prijevremena starosna mirovina.makroenabled.xlsm 2031. braniteljska starosna mirovina.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na otvorenim opcijama. Problem je što firma u kojoj radim sve ove godine, ne stoji baš dobro. Mislio sam se nekako dovuć do prve opcije, ali i to mi se čini daleko. Svote su zaista male, i što reći da nakon 39 god staža dobijete 2400 kuna, a režije pojedu pola od toga.🙄 Probati ću se pripremiti što bolje u narednom razdoblju i svakako razmisliti o ovim drugim opcijama.

Još jednom veliko hvala. ♥️

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija