Jump to content

Osudjen za promidjbu opojnih droga???


anonimno

Preporučene objave

Ovo da nije istina bilo bi smijesno ovako je zalosno.

Naime, u prosincu 2003. naslo mi je na granici 3,4 g marihuane i 1,1 g hasisa (kad sam bio toliko glup da nisam to ni sakrio, pa nikad me prije nije nitko niti zaustavljao, niti sam se ja osjecao zbog nekoliko grama "dima" kao narkoscercer, no dobro to je druga prica....)

Opcinski sud doticnog grada osudio me na 2700 kn kazne ili 20 dana zatvora.

OK to sam platio. No u medjuvremenu dosla je i presuda od Preksajnog suda na jos 5000 kn ili u protuvrijednosti, naravno, zatvora. Kako nisam bio u Hrvatskoj, nisam se ni zalio tako da je sad to pravomocno.

Medjutim ovdje je cudno po kojem sam clanku osudjen. Doslovno u presudi pise: "cime je postupio suprotno odredbi clanka 3. stavak1. kaznjivo po clanku 54. stavak 3. Zakona o suzbijanju zlouporabe opojnih droga". Taj clanak glasi:

Članak 54.

"Za prekršaj iz ovoga članka kaznit će se fizička osoba novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 20.000,00 kuna."

stavak 3.

"ako promiče izradu, posjedovanje, uporabu ili promet opojnom drogom"

 

Znaci prekrsajno nisam kaznjen zbog posjedovanja vec zbog promidjbe, pa se ja sad pitam:

1. Sto znaci uopce rijec "promidjba", za moj pojam to znaci promicanje necega, reklamiranje, propaganda i sl.?

2. Kako sam ja to promicao "drogu" :-? , kad nitko nije ni znao da je to u mojoj tasni, nisam hvala bogu nikom nista govorio niti mislio govoriti o doticno sadrzaju, nisam nikome pokazao.. 8-) . Pa kako sam je to onda promicao, TELEPATIJOM, valjda???

3. Ne mislim im ni u ludilu dati 5000 kn za nesto sto nema blge veze s mozgom, medjutim, sto ce se desiti, ako me sad na ljeto stopaju na granici. U zatvor??? Kome se zaliti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prekršajno ste kažnjeni za promicanje posjedovanja opojne droge koja je bila , kako i sami kažete, u Vašoj tašni...

Kažete da ju niste nikome pokazali, niste o njoj govorili, znači da ste ju uspijeli unijeti u RH, vjerovatno bi s njom nešto i učinili / bacili? čisto sumnjam...sami koristili - e tada bi bila i uporaba..

Dali, poklonili prijatelju, zajedno zapalili...i eto prometa..

Ali dobro, ostalo je na posjedovanju...

Dosuđena Vam je minimalna novčana kazna, mogla je biti i veća..

 

Možete sa kaznenom presudom i ovim rješenjem otići do nekog odvjetnika, pa kako ste za istu stvar dva puta kažnjeni...on će već znati što se može napraviti..

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

AUTOR

 

Ma gospodjo(ice) Xsara, ja sam osudjen za promidjbu i bez obzira sto mi je dosudjena najmanja kazna (5000 kn) ja se ne osjecam krivim, vec dapace prevarenim. Za posjedovanje se slazem i to sam platio kaznu, ali zar moram biti sretan sto sam dobio minimalnu kaznu za nesto sto nisam napravio?

Volio bih da mi neki strucnjak odgovori i pojasni moj slucaj "promidjbe". Medjutim, moj slucaj je jos cudniji posto ja nisam nikad ni potpisao primitak presude jer tada nisam ni bio u Hrvatskoj. Kovertu s presudom su nasli moji ukucani u sanducicu, sto navodi na to da ju je postar potpisao i ubacio u sanducic, tako da je u medjuvremenu postala pravomocna :-?

Jos jedno pitanje, nakon koliko vremena zastarijeva pravomocna prekrsajna presuda, ide li to automatski ili treba podnijeti neki zahtijev.

I sto raditi nakon svega :-?

 

PS. jos jedna sitnica, prije kazne zatvora ide prisilna naplata, cudi me da jos nisu reagirali, a vec je proslo nekoliko mjeseci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niti Vi, a niti ja ne pišemo zakone, pa kako su oni napisani i sviđa li se to meni ili Vama ili drugima, najmanje je ovdje problematično...

Oni koji primjenjuju zakone znaju ili se trude znati "što je pisac htio reći" i to je to...

 

Problem je ako nitko od Vaših ukućana(i to sa 100% sigurnošću) nije primio rješenje...

 

Ja bih tražila da mi se omogući uvid u spis i dostavnicu..

Odite do nekog odvjetnika i objasnite mu stvar...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija