Jump to content

Susjed postavio ogradu okolo mojeg poljoprivrednog zemljišta


red123

Preporučene objave

Pozdrav svima, trebam pravni savjet na koj način postupiti u specifičnoj situaciji.

 

Živim u Zagrebu, a u ličko senjskoj županiji imam vikendicu s okućnicom. 

200-tinjak metara od vikendice također imam poljoprivredno zemljište uz koje je susjedova kuća i njegova okućnica. To zemljište nisam redovito posjećivao.

Sada je susjed oko tog zemljišta u potpunosti postavio žičanu ogradu i koristi ga za ispašu stoke. Znači zaokružio je zemljište ogradom.

To je napravio bez pitanja i do sada nismo otvoreno razgovorali o tome što ja mislim o tome. On o tome priča kako je to zagradio da zaštiti stoku, praveći se kao da nezna da je zemljište na mene. Oboje se zasad pravimo kao da je sve ok i nisam još potegao nikakav potez.

Mene zanima prije nego što učinim neki potez (bilo pravni, bilo prvo samo otvoreni razgovor s njim u vezi ograde i mog pristupa zemljištu), da li mi ta činjenica da je zagradio moje zemljište može napraviti neke probleme i da li mi je uopće potrebno što prije reagirati na neki način?

Hvala.

 

 

uređeno: od red123
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • red123 je promijenio naziv u Susjed postavio ogradu okolo mojeg poljoprivrednog zemljišta
  • 4 tjedna kasnije...
Na 27. 08. 2021. at 16:47, red123 je napisao:

da li mi ta činjenica da je zagradio moje zemljište može napraviti neke probleme

Sama činjenica ograđivanja nije problem, to stoga što je isti mogao postaviti ogradu u svrhu ograđivanja svog zemljišta, međutim, sljedeća činjenica već može biti problem:

 

Na 27. 08. 2021. at 16:47, red123 je napisao:

koristi ga za ispašu stoke

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija