Jump to content

Brisanje jdoo


Johny33

Preporučene objave

Pozdrav

Kako nisam predao GFI 3 god za redom napokon je u siječnju pokrenut postupak brisanja.

Kako vidim u sudskom registru 03.08.2021 donijeto  je rešenje o brisanju.

U kojem stoji pod 3

"III. Brisanje iz sudskog registra će se provesti po pravomoćnosti ovog rješenja.".

Te na dnu stoji

Uputa o pravnom lijeku:

Protiv ovog rješenja dopuštena je žalba Visokom trgovačkom sudu Republike Hrvatske. Žalba se podnosi putem prvostupanjskog suda u dva primjerka, u roku od 8 dana od dana javne objave rješenja na internetskoj stranici na kojoj se nalazi registar.

 

E sad po mojim saznanjima pravomoćnost bi trebala nastupiti nakon istek roka za žalbu, a kako vidim da je prošlo skoro mjesec dana od nepromočnog rješenja. Zašto nije objavljenja pravomoćnost?

Hvala unaprijed

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Johny33 je napisao:

Zašto nije objavljenja pravomoćnost?

Ako se nitko nije žalio (to vidite iz statusa firme,dali je ista brisana ?) firma se briše.
Klauzulu pravomoćnosti, na klasičnom pisanom riješenju, traži zainteresirana strana. Ako prođe rok za žalbu, i istu nitko nije uložio, protekom dana za žalbu Riješenje - Pravomoćno - bez klauzule pravomoćnosti - više zbog ne ažurnosti suda.
Ima te puno riješenja koja su - pravomoćna, ali nemaju žig (koji se stavlja na prvu stranu - gornji desni ugao)na kojem piše datum, pravomoćnosti.
Nekoliko puta sam pravomoćne presude na Odvjetnikov prijedlog nosio na sud, samo da se stavi navedena klauzula.
Znači, vas ne mora brinuti, dali će na stranici suda pisati - rješenje je postalo pravomoćno ,,xx  xx već dali je firma brisana., ili nije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Johny33 je napisao:

U sudskom registru i dalje stoji nepravomočno brisana,

Svakodnevno sam na sudskom registru, i iskreno ovo je prvi put da sam čuo za pojam : 
Nepravomoćno brisana..?
Klasika je : Firma je risana iz sudskog registra,,,i dalje, po riješenju, datum - br. itd

 

prije 6 minuta, Johny33 je napisao:

Osim prema fini i GK nije bilo drugih dugovanja, kolike su šanse da su se oni žalili?

Vrlo male šanse da se netko žali, to više, zainteresirana strana, bi morala svakih par dana provjeravati
status vaše firme, jer se riješenja objavljuju na stranicama trg, suda - nema pisanog riješenja i nikome
se ne dostavlja, čak ni vama osnivaču.
Da se netko žalio, u lijevom donjem uglu - gdje piše - Upisi promjena, bi pisalo - kratko, - Upis žalbe,
i vi bi otvarajuči tu- napomenu, imali sve na uvidu - tko se žalio, kada, itd.
Možda niste dobro upučeni,,u način rada i objava statusa trg. društava, pa ako vam nije problem,
a želite točan odgovor - napišite mi naziv firme - koji trg. sud i ako znate - O.I.B. ili MBS, napišite mi
to u pretinac moje pošte, pa kad provjerim, napisat ču vam točan odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija