Jump to content

Ostavinska rasprava


Ajdi

Preporučene objave

Pozdrav. Imam par pitanja.

Suprug je bio branitelj i premonuo. Imao je kredit, plaćao životno osiguranje (radi kredita), uplaćivao fondove, također zbog kredita. Banci je ostao dužan oko 100.000 kn, plus neki minus. Ne možemo utvrditi ni koliki je stvarni iznos duga, niti stvar oko životnog osiguranja, jer banka čeka rješenje ostavine. Djeca su podnijela zahtjev za nasljeđivanje mirovine. Ne znam da li moram na ostavinskoj prijaviti taj bankovni račun, da li ostavina ima veze sa nasljeđivanjem mirovine, niti kako se trebam očitovati na ostavinskoj raspravi, jer nije imao na sebi ni pokretnu ni nepokretnu imovinu. Molim za pomoć. Hvala.

 

uređeno: od Ajdi
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ajdi je napisao:

Ne znam da li moram na ostavinskoj prijaviti taj bankovni račun

Da.

prije 3 sati , Ajdi je napisao:

da li ostavina ima veze sa nasljeđivanjem mirovine

Nema.

prije 3 sati , Ajdi je napisao:

niti kako se trebam očitovati na ostavinskoj raspravi, jer nije imao na sebi ni pokretnu ni nepokretnu imovinu.

Ako su dugovi veći od nasljednog dijela koji bi Vam pripao, tada se najbolje odreći svog nasljednog dijela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam još jedno pitanje. Djeca su podnijela zahtjev za nasljeđivanje mirovine u Mirovinsko. Da li i ja moram podnosi zahtjev sada, ili to mogu nakon što se djeca odškoluju? Po godinama bih mogla naslijediti mirovinu, ali namjeravam raditi još 6 godina koliko oni imaju pravo na istu.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija