Jump to content

Tražim odvjetnika za parnicu protiv HEP-a


ardent

Preporučene objave

HEP je davne 1977.god. izgradio stupnu trafostanicu na svega 4 m od moje obiteljske kuće. U međuvremenu je došlo do nekoliko opasnih havarija uz opasnosti po imovinu i članove obitelji. Naknadno sam ustanovio uvidom u tehničku dokumentaciju i građevinsku dozvolu da je objekat izgrađen nezakonito, tj, bez glavnog projekta i građevinske dozvole. Naime, glavni projekat i građevinska dozvola odnose se na sasvim drugu lokaciju, koja je od mjesta gdje je izgrađena trafostanica, udaljena 57 m. Tužio sam HEP i dokazao da je grubo prekršen tada važeći Zakon o izgradnji objekata. To su potvrdili i vještaci a konstatirano je i u prvostupanjskom rješenju. Sud je, ignorirajući dokumentirane dokaze o kršenju zakona, donio rješenje da to ipak nije nezakonito. Žalio sam se Županijskom sudu i još do danas nisam dobio odgovor na žalbu.

Tražim dobrog odvjetnika koji je spreman da pravnim sredstvima obori doneseno rješenje i zajedno samnom izbori se za moje pravo da na svojoj imovini živim sa obitelji bez stresa i straha od potencijalog havarijskog događaja. Sve što sam tražio u tužbi je da HEP izmjesti trafostanicu na bezbjednu udaljenost od obiteljske kuće, u skladu sa glavnim projektom i građevinskom dozvolom. HEP se složio sa izmještanjem objekta, ali da to bude o mojem trošku, bez obzira što su objekt izgradili nezakonito. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav svima, 

zovem se Igor, novi sam upravo registriran na forumu.

Kako nebi otvarao novu temu, nadovezati ću se na ovu jer isto tako tražim odvjetnika za eventualnu parnicu protiv HEP-a. 

Probati ću ukratko napisati u čemu je problem, naime, kupili smo stan u Dugom Selu putem kredita. Kupoprodajni ugovor je potpisan sredinom 5. mj i zadnji tjedan u 5. mj smo preuzeli stan sa uredno ispunjenom tabularnom izjavom i svim režijama, uključujući i HEP Elektra račune podmirene. HEP račun je bio u pretplati za to vrijeme. Uredno smo odradili prebacivanje režija na novog vlasnika, ali HEP Elektra je prebacio režije od 24.4.2022 iako smo mi na zahtjevu naznačili da se režije prebacuju 1.6.2022. jer smo od tada bili u novom stanu. Nakon što smo zvali HEP Elektra službu za korisnike rečeno nam je da dok se režije ne prebace plaćamo po starim obračunskim uplatnicama. Mi smo za 6. mj platili uplatnicu od starog vlasnika. Negdje u 7. mj su riježije bile prebačene sa dugovanjem i pripisanim vlasništvom od 24.4.2022. te smo tada bili dužni sve za 5. mj, 6.mj i dio 4. mj od 24.4. Iako je stari račun bio u pretplati, novi račun je u dugovanju. Napisali smo prigovor te nam je rečeno da moramo napraviti preknjiženje sa starog na novi račun. Cijeli taj prigovor se odugovlači već mjesec i pol dana te smo danas dobili opomenu i prijetnju ovrhom i isključenjem ako se dugovanje za 5. i 6. mj ne plati do sutrašnjeg dana 10.9.2022. Danas sam im poslao mail i zaprijetio da riješe taj problem hitno danas inače ćemo uzeti odvjetnika i riješavati to na sudu ako treba. Očito da je greška s njihove strane. Svu dokumentaciju i sve zahtjeve posjedujemo i nikada nismo zatražili prebacivanje računa 24.4 te smo zatražili navedeno preknjiženje prije dva tjedna što još uvijek nije riješeno. 

Treba mi odvjetnik u Zagrebu ili okolici, Dugom Selu koji se bavi ovakvim tipovima prevare jedne državne tvrtke da napravim ili punomoć s njime da bude ovlašten riješavati ovaj problem, jer to natezanje i neznanje s njihove strane nema smisla. 

Ako imate preporuku za nekakvog odvjetnika, slobodno mi se javite ovdje ili u privatnu poruku preko foruma, tamo mogu napisati svoje kontakt podatke ako bude potrebe. Ako slučajno imate nekakav savjet kako postupiti ispravno u ovom slučaju bilo bi mi drago čuti @Borbena7

 

Hvala unaprijed svima, 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, IgorDrago je napisao:

Napisali smo prigovor te nam je rečeno da moramo napraviti preknjiženje sa starog na novi račun.

To ste dobili pisani odgovor na prigovor?

prije 1 sat, IgorDrago je napisao:

Svu dokumentaciju i sve zahtjeve posjedujemo i nikada nismo zatražili prebacivanje računa 24.4 

Kako oni tumače, temeljem čega su postupili s ovim datumom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, Borbena7 je napisao:

To ste dobili pisani odgovor na prigovor?

Kako oni tumače, temeljem čega su postupili s ovim datumom?

Na prigovor smo dobili odgovor kako smo naveli taj datum 24.4. te da od toga dana se računa dugovanje. Isto tako u tom odgovoru su nam dali informaciju da moramo preknjižiti sredstva. Nakon toga smo zvali telefonsku službu u HEP Elektra gdje nam isto to govore, i neznaju od kud je taj datum i da smo mi tako naveli u zahtjevu, što nije točno. 19.8. su mi odgovorili na prigovor od 7.8. a 24.8. šaljem svu moguću dokuemntaciju koju posjedujem - ugovore, tabularnu, račune, potvrde o plaćanju, zahjteve za prebacivanjem vlasništva, zahtjev za preknjiženjem koje je bivši vlasnik zatražio i potpisao. Do danas nema odgovora, a danas je stigla opomena. Poslao sam danas dva maila, gdje sam zatražio hitno riješavanje ovog problema. Nema odgovora naravno. Službu za korisnike više ne želim zvati jer se čeka minimalno 30 minuta i konstantno nam govore da smo u dugovanju i da smo mi prebacili ugovor 24.4

Moguće da su oni to tako naveli u ugovoru koji su nam poslali na potpis, ali to sam ja potpisao i vratio im nazad. Ugovori su stigli nakon novih obračunskih rata na naše ime i dugovanja za 4. mj koji su nam dostavili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U najgorem slučaju, ukoliko HEP, ne uvaži Vaš prigovor, a očito ne želi, ne znam o kolikom iznosu dugovanja je riječ, podmirite dug prema HEP i tada ustanite tužbom na isplatu protiv prijašnjeg vlasnika za tu razliku koju ste podmirili. Jer očito je da će ova zavrzlama s HEP-om duže potrajati, a da si ne radite dodatne probleme ( isključivanje struje, novi priključak itd), podmirite i tražite sudskim putem, ako ne želi sam dobrovoljno Vam namiriti, od prijašnjeg vlasnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, mvl je napisao:

U najgorem slučaju, ukoliko HEP, ne uvaži Vaš prigovor, a očito ne želi, ne znam o kolikom iznosu dugovanja je riječ, podmirite dug prema HEP i tada ustanite tužbom na isplatu protiv prijašnjeg vlasnika za tu razliku koju ste podmirili. Jer očito je da će ova zavrzlama s HEP-om duže potrajati, a da si ne radite dodatne probleme ( isključivanje struje, novi priključak itd), podmirite i tražite sudskim putem, ako ne želi sam dobrovoljno Vam namiriti, od prijašnjeg vlasnika.

Podmirili smo račun radi se o nekih cca 380-400 kn upravo da izbjegnemo probleme sa tim uhljebima. Pa i da je 10 kn zašto bi to ostavio HEP-u? Ne vidim potrebu i razlog naplate ikakvih potraživanja od bivšeg vlasnika koji je svoju obavezu uredno podmirio i to potrkrijepio potpisom na kupoprodajnom ugovoru, izvadcima uplata i izvadkom o pretplati iz HEP elektre kao i sa ispunjenom tabularnom. Ovo nikako nema smisla, jedino koga ovdje potencijalno treba tužiti je HEP Elektru. I za to tražim pravnika koji može i želi riješiti ovaj problem, ako do njega i dođe, nevraćanjem iznosa pretplate uredno plaćenih računa. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija