Jump to content

Rad u Španjolskoj i plaćanje poreza


grizli

Preporučene objave

Pozdrav! Molim za jednu informaciju tj pojašnjenje. Naime, sin mi je prije 2 mj otišao raditi na Palma de Mallorcu, ali je i dalje prijavljen na adresi u RH. 

Moje pitanje glasi kakva je procedura oko plaćanja poreza odnosno postoji li šansa da bi mogao platiti isti i u Španjolskoj i u RH? 

Hvala na odgovoru 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, grizli je napisao:

Pozdrav! Molim za jednu informaciju tj pojašnjenje. Naime, sin mi je prije 2 mj otišao raditi na Palma de Mallorcu, ali je i dalje prijavljen na adresi u RH. 

Moje pitanje glasi kakva je procedura oko plaćanja poreza odnosno postoji li šansa da bi mogao platiti isti i u Španjolskoj i u RH? 

Hvala na odgovoru 

Članice EU imaju uređene odnose o dvostrukom NE oporezivanju, a obadvije države su članice EU
tako da nema obostranog oporezivanja.
Neka svu dokumentaciju sačuva, za svaki slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala!

A postoji li mogućnost da ga traže da plati razliku poreza u RH? Ili je dovoljno  da bude 6mj u Španjolskoj jer bi tada dokazao da je njihov rezident? 

I jel za priznavanje rezidentstva potrebno biti tamo prijavljen tih 6mj ? 

uređeno: od grizli
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , grizli je napisao:

A postoji li mogućnost da ga traže da plati razliku poreza u RH?

Ne.
Jer bi mu se u tom slučaju morali kao porezna olakšica priznati i svi troškovi nastali u inostranstvu   koji su nastali dok je tamo radio in>stvarao< taj dohodak.
(laički - ne možete oporezovati razliku između standarda, dvije države,, cijenu stana u zagrebu 300.eur ili 600.eur u barceloni - itd )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , frenki zg je napisao:

Članice EU imaju uređene odnose o dvostrukom NE oporezivanju, a obadvije države su članice EU
tako da nema obostranog oporezivanja.
Neka svu dokumentaciju sačuva, za svaki slučaj.

 

prije 3 sati , frenki zg je napisao:

Članice EU imaju uređene odnose o dvostrukom NE oporezivanju, a obadvije države su članice EU
tako da nema obostranog oporezivanja.
Neka svu dokumentaciju sačuva, za svaki slučaj.

Ne mora bit nuzno. Da je tako ekipa koja radi u Irskoj ne bi morala placat razliku poreza kod nas

prije 2 sati , grizli je napisao:

Hvala!

A postoji li mogućnost da ga traže da plati razliku poreza u RH? Ili je dovoljno  da bude 6mj u Španjolskoj jer bi tada dokazao da je njihov rezident? 

I jel za priznavanje rezidentstva potrebno biti tamo prijavljen tih 6mj ? 

Postoji mogucnost. Da bi se to sprijecilo treba se ispisati iz registra poreznih obveznika 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Miran89 je napisao:

 

Ne mora bit nuzno. Da je tako ekipa koja radi u Irskoj ne bi morala placat razliku poreza kod nas

Postoji mogucnost. Da bi se to sprijecilo treba se ispisati iz registra poreznih obveznika 

Da bi se to sprijecilo treba se ispisati iz registra poreznih obveznika 
---------------------
Pa, to se podrazumijeva, tj. Čim je dobio posao van Hrvatske, to je trebao sam uraditi prije odlaska.
Ovako će to rješavati na ,,daljinski, ili to obaviti prilikom prvog dolaska u HR.

uređeno: od frenki zg
dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 04. 09. 2021. at 18:37, Miran89 je napisao:

 

Ne mora bit nuzno. Da je tako ekipa koja radi u Irskoj ne bi morala placat razliku poreza kod nas

Postoji mogucnost. Da bi se to sprijecilo treba se ispisati iz registra poreznih obveznika 

Hvala na odgovoru. Nažalost, odjavu nije učinio prije odlaska. Može li to naknadno učiniti kad se vrati ili možda preko interneta jer još nije siguran hoće li se i kada vratiti? Trenutno je 2 i pol mjeseca izvan RH , a uspjela sam izguglati da odjavu može napraviti tek nakon 183 dana boravka u inozemstvu? To bi značilo, da ako ostane kraće,  ipak mora platiti razliku? 

Isprike na potpitanjima, ali u ovom slučaju,  i ja sam laik.  Znam samo da je prošle godine nakon odrađene sezone u Austriji, ovdje morao platiti neku razliku ( pretpostavljam razliku poreza ) .

 

uređeno: od grizli
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, grizli je napisao:

Hvala na odgovoru. Nažalost, odjavu nije učinio prije odlaska. Može li to naknadno učiniti kad se vrati ili možda preko interneta jer još nije siguran hoće li se i kada vratiti? Trenutno je 2 i pol mjeseca izvan RH , a uspjela sam izguglati da odjavu može napraviti tek nakon 183 dana boravka u inozemstvu? To bi značilo, da ako ostane kraće,  ipak mora platiti razliku? 

Isprike na potpitanjima, ali u ovom slučaju,  i ja sam laik.  Znam samo da je prošle godine nakon odrađene sezone u Austriji, ovdje morao platiti neku razliku ( pretpostavljam razliku poreza ) .

 

Dostavite mu kontakt vaše porezne uprave, neka sam kontaktira sa njima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naknadno se može ispisati iz registra poreznih obveznika samo osobno, ne može preko interneta. Ne znam kakvu točno odjavu nakon 183 dana, piše na stranici MUP-a da je osoba dužna u roku od 15 dana od dana useljenja u državu napraviti privremenu/trajnu odjavu. Ne vidim ništa u obrascu da se treba čekati 183 dana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 29 minuta, Miran89 je napisao:

Naknadno se može ispisati iz registra poreznih obveznika samo osobno, ne može preko interneta. Ne znam kakvu točno odjavu nakon 183 dana, piše na stranici MUP-a da je osoba dužna u roku od 15 dana od dana useljenja u državu napraviti privremenu/trajnu odjavu. Ne vidim ništa u obrascu da se treba čekati 183 dana

Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija