Jump to content

Ovrha na plaći


tonira

Preporučene objave

  • Borbena7 je promijenio naziv u Ovrha na plaći
prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

Na temelju kakve ovršne isprave ovrhovoditelj ovo traži od Vas i koji je predmet ovrhe u toj ispravi?

Stavio sam rjesenje uglavnom kazu da ovrha na plaći ima prednost u odnosu na ovrhu po racunima te da se ta 1/4 uplacuje direkt njima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ako placa ide preko banke, ZAKONOM o ovrsi na novcanim sredstvima odredeno je da ovrhu provodi financijska agencija a poslodavac samo u nekoliko slucajeva koje odreduje sud.I ovrsnim ZAKONOM cl.197 ako placa ide preko banke ovrhu provodi fina.Ako hoce da njima uplacujete neka Vam dostave potvrdu da placa neide preko banke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Baletan je napisao:

Ako placa ide preko banke, ZAKONOM o ovrsi na novcanim sredstvima odredeno je da ovrhu provodi financijska agencija a poslodavac samo u nekoliko slucajeva koje odreduje sud.I ovrsnim ZAKONOM cl.197 ako placa ide preko banke ovrhu provodi fina.Ako hoce da njima uplacujete neka Vam dostave potvrdu da placa neide preko banke.

Postoji i čl. 284. OZ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da postoji cl.284 stavak 5 neznam na koji ste Vi mislili.Zakonom o novcanim sredstvima propisano je tko provodi ovrhu ako placa ide preko banke.Tocno je odredeno kad poslodavac po nalogu suda vrsi ovrhu iako placa ide preko banke.

Ima i odgovor poslodavca ovrhovoditelju iz kojihrazloga to nemora uraditi.

Borbena kad se na fini na temelju cl12 predmet isknjizi a ovrhovoditelj po obavjesti ne prmjeni predmet ovrhe u roku 60 dana ovrha se obustavlja. Dali moze podnijeti zahtjev za izravnu naplatu posto je ovrha obustavljena.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, Baletan je napisao:

Da postoji cl.284 stavak 5 neznam na koji ste Vi mislili.Zakonom o novcanim sredstvima propisano je tko provodi ovrhu ako placa ide preko banke.Tocno je odredeno kad poslodavac po nalogu suda vrsi ovrhu iako placa ide preko banke.

 

prije 15 minuta, Baletan je napisao:

Da postoji cl.284 stavak 5 neznam na koji ste Vi mislili.Zakonom o novcanim sredstvima propisano je tko provodi ovrhu ako placa ide preko banke.Tocno je odredeno kad poslodavac po nalogu suda vrsi ovrhu iako placa ide preko banke.

Pogledajte čl. 284. st. 2. Ovršnog zakona.

prije 15 minuta, Baletan je napisao:

Ima i odgovor poslodavca ovrhovoditelju iz kojihrazloga to nemora uraditi.

A to bi bilo?

prije 16 minuta, Baletan je napisao:

Dali moze podnijeti zahtjev za izravnu naplatu posto je ovrha obustavljena.

Može i FINA-a ga je dužna zaprimiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da puno ne pricamo procitajte sudsko RJESENJE

Broj Gz Ovr-140/15-3.To je jedno ima ih u sudskoj praksi a ovo je odgovor koje mjerodavan a to su suci.

Sto se tice cl.284 ja sam iz pdrucnog ureda Vukovar dobio odgovor 284 stavak 2 a posto nisam bio zadovoljan odgovorom trazeno je misljenje iz Zagreba i odgovor je cl. 284 stavak 4 .Sta sad tko je u pravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Baletan je napisao:

Da puno ne pricamo procitajte sudsko RJESENJE

Broj Gz Ovr-140/15-3.To je jedno ima ih u sudskoj praksi a ovo je odgovor koje mjerodavan a to su suci.

Pa kad se već pozivate na sudska rješenja trebali bi znati da u RH ne vrijedi sustav presedana.

prije 20 sati , Baletan je napisao:

Sto se tice cl.284 ja sam iz pdrucnog ureda Vukovar dobio odgovor 284 stavak 2 a posto nisam bio zadovoljan odgovorom trazeno je misljenje iz Zagreba i odgovor je cl. 284 stavak 4 .Sta sad tko je u pravu.

Meni nije jasno, što Vama ovdje nije jasno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija