Jump to content

Bračna stečevina - izvanbračna zajednica


Pravnica optimist

Preporučene objave

U tuzbi bivseg bpartnera, on navodi da ima pravo na kucu koju sam kupio prije zajednickog zivota kao i na dobit iz firme. Od kada se racuna na sto on ima pravo? Da li kada smo poceli zivjeti zajedno ili ranije? Da li ima pravo na dobit iz moje tvrtke i mora li to biti u 50% omjeru? Nismo bili u braku nego izvanbracnoj zajednici. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Pravnica optimist je napisao:

U tuuzbi bivseg bartnera, on navodi da ima pravo na kucu koju sam kupio prije zajednickog zivota kao i na dobit iz firme. Od kada se racuna na sto on ima pravo? Da li kada smo poceli zivjeti zajedno ili ranije? Da li ima pravo na dobit iz moje tvrtke i mora li to biti u 50% omjeru? Nismo bili u braku nego izvanbracnoj zajednici. 

Sve što je stečeno u Izvanbračnoj(zakonom je reguliran njen početak, u u zakonskom smislu )  i bračnoj zajednici se dijeli .
Ako Sud dodjeli drugom partneru, pola firme, isti ima pravo na 50% dobiti firme, dok ista posluje (postoji )
ako ostvariva dobit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Bračna stečevina - izvanbračna zajednica

Ne znam koja je razlika između neformalne zajednice i izvanbracnog partnerstva. Naime, živjeli smo odvojeno godinama, a on trazi pravo za to vrijeme na dobit u firmi! Meni je nelogicno da ja kao vlasnik i on kao moj bivsi partner imamo po pola pravo. Pa nismo isto aktivirani u firmi i moze li se taj udio smanjiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Pravnica optimist je napisao:

Ne znam koja je razlika između neformalne zajednice i izvanbracnog partnerstva.

Neformalno životno partnerstvo je zajednica obiteljskog života dviju osoba istog spola, koje nisu sklopile životno partnerstvo pred nadležnim tijelom. Razlika je bitna radi primjene zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tuzbi bivseg bpartnera, on navodi da ima pravo na kucu koju sam kupio prije zajednickog zivota kao i na dobit iz firme.

-------------------------------------------------------------------------

on navodi...... koju sam kupio  ???? iz navoda  je moguće zaključiti ? 

ko je tu žensko a ko muško

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija