Jump to content

nasljedstvo nekretnine


123mare

Preporučene objave

Prije kojih 20g.otac je kupio nekretninu u 1/2 a drugu polovicu njegov šogor. Međutim tu nekretninu nisu grunotvno ni katastarski prenesli na sebe nego imaju samo kupoprodajni ugovor napravljen kod javnog bilježnika. Pošto je otac preminuo tu nekretninu sam dobila ja po ostavini...al mi kaže javni bilježnik da to ne mogu proknjižiti na sebe da treba ići pravni slijed vlasničkog djela, tj da potražim osobu koja je prodala tu neketninu i da ona da riješenje o nasljeđivanju svoje....al kao to učiniti ako osoba koja je prodala tu nekretninu više ne živi na toj adresi koja je navedena na ugovoru.... što ako neću moći doći do te osobe.? koga bi bilo najbolje aktivirati za rješavanje tog problema ili što je najbolje napraviti? unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 09. 09. 2021. at 19:09, Borbena7 je napisao:

Ima posve ista prava kao i dijete koje je rođeno u braku, ukoliko je otac upisan kao njegov otac u matici rođenih.

U knjigama upisana samo majka djeteta, otac nije upisan (prazno je).

Postoji li nekakva zakonska odredba da majka djeteta moze naknadno traziti dokazivanje ocinstva i druge stvari kako bi se to sve upisalo u knjige? Uglavnom, pitanje je ima li mogucnosti da dobije pravo na nekretnine?

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija