Jump to content

Ispitivanje buka, dolazak vjestaka


delpiero10

Preporučene objave

Podrav svima. Posto imam i dalje stari problem sa bukom kafica u podrumu kuce, i posto je sad uzeo taj prostor novi najmoprimac, radi atest buke, jer kao valjda mora po zakonu svaki novi najmoprimac raditi atest za buku. On je "novi" vec vise od godinu dana a tek sad radi atest buke - necu dalje komentirati.

E sad, moje pitanje. Posto mi sutra dolazi vjestak za buku, da li ga ja mogu traziti da mjeri buku u dijelu mojeg stana koji je najizlozeniji buci, a to je moj dio podruma koji je u neredu. Podrum je podijeljen na dva vlasnika, i taj manji dio je moj, u njemu ne boravim ali imam neke stvari, kao zimnica, knjige, racuni, stari friziredi i hrpa stvari koja je za otpad, drugim rijecima, podrum se koristi ali ne u smislu da dolje imam kauc, tv ili sl. Posto taj moj dio, i kafic su odjeljeni tankim zidom gdje je buka najveca (u mojem dijelu stana) da li je moguce da ja inzistiram da se tu obavi mjerenje buke? Pitam zato jer sam prije godinu-dvije to isto pitanje pitao sanitarnog inspektora koji mi je rekao da se tu ne moze mjeriti buka, a sad ipak mislim da moze radi ovog dijela iz zakona, citiram:

"

PRAVILNIK

O NAJVIŠIM DOPUŠTENIM RAZINAMA BUKE
U SREDINI U KOJOJ LJUDI RADE I BORAVE

 

Članak 3.

Boravišni prostor jest svaki otvoreni i zatvoreni prostor u kojem ljudi borave trajno ili privremeno."

 

Po mojem logickom zakljucivanju, podrum jest privremeni boravisni prostor, i to kazem radi logickog zakljucivanja jer nisam nasao tocnu zakonsku definiciju "boravisni prostor" ili "borave trajno" ili "borave privremeno".

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija