Jump to content

Otkazan kredit


Baletan

Preporučene objave

prije 32 minuta, Baletan je napisao:

. U HZMO administrativna zabrana je na cekanju u redu za naplatu.2018 ispisana na osnovu cl.12 ZPONS radi nemogucnosti izvrsenja osnove za placanje.

Ovo je u skladu sa zakonom. Znači kada je na FINA-i utvrđena nemogućnost naplate na novčanim sredstvima, ovrhovoditelj je promijenio predmet ovrhe i dostavio ovršnu ispravu na provedbu ovrhe na mirovini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je administrativna zabrana u HZMO prije otkaza kredita i slanja ovrhe na finu.Moram provjeriti.

Dali mi u HZMO moraju dati preslik dokumenata koji se nalaze u spisu kao sto daju na fini. Kad smo kod tog jos jedno pitanje za cl.12 ZPONS.

Sta se desava sa ovrsnim ispravama u HZMO nakon tri godine.Dali je slicno kao na fini kad ovrhu brisu iz ocevidnika.

Dali su putem suda morali traziti promjenu predmeta ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Baletan je napisao:

Dali mi u HZMO moraju dati preslik dokumenata koji se nalaze u spisu kao sto daju na fini.

Da, trebali bi Vam dati kopiju dokumentacije po kojoj postupaju.

prije 20 sati , Baletan je napisao:

Sta se desava sa ovrsnim ispravama u HZMO nakon tri godine.Dali je slicno kao na fini kad ovrhu brisu iz ocevidnika.

Ne, jer ovdje se ne primjenjuje Zakon o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima.

prije 20 sati , Baletan je napisao:

Dali su putem suda morali traziti promjenu predmeta ovrhe.

Ne, jer već raspolažu sa ovršnom ispravom koja je podobna za provedbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Baletan je napisao:

S njihove strane posteno Iznijet cu im svoju ponudu pa cu vidjet sto ce odgovorit

Bitno je da pokažete spremnost na suradnju, da se odazivate na te dopise i slično, jer njima prisilna naplatu u ovršnom postupku ne ide u prilog zbog troškova koje moraju u startu predujmiti, a i zbog vremenske neizvjesnosti u naplati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam pitanje...

Imam već ovrhu, i kredit je otkazan i ovršena sam na temelju zadužnice. Nemam nikakve imovine, ali me zanima da li se ovršitelj (kako se osoba koja to radi već zove) mora najaviti ako dolazi u kuću u kojo živim (mamina kuća) ili može samo doći nenajavljeno?

Da li znači mogu "uzeti" stvari koje su u istoj kući, a da ja ili suprug nismo vlasnici (mamine stvari, sesrine, bratove...)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 minuta, Ena27 je napisao:

ali me zanima da li se ovršitelj (kako se osoba koja to radi već zove) mora najaviti ako dolazi u kuću u kojo živim (mamina kuća) ili može samo doći nenajavljeno?

Popis imovine radi sudski ovršitelj i dolazi nenajavljeno, te Vam tom prigodom uručuje rješenje o ovrsi na pokretninama.

prije 19 minuta, Ena27 je napisao:

Da li znači mogu "uzeti" stvari koje su u istoj kući, a da ja ili suprug nismo vlasnici (mamine stvari, sesrine, bratove...)?

Da, mogu. A vlasnik može uložiti prigovor i u parnici dokazati da je ta imovina njegova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovršena sam preko Fine, nenamjenski gotovinski kredit u PBZu, imam plaću i skidaju mi već 1/4 plaće sa zaštićenog računa.

Zadnju obavijest sam dobila od strane odvjetničkog društva, iako sam i prije toga već dobila obavijest da je ovrha pokrenuta. Doslovno piše "pošto ne želi platiti" cjelokupni iznos donešeno je rješenje - ovrha općenito na imovinu.

A kažem, ja svoje imovine praktički ni nemam.

A kako živimo u kuću sa mojom obitelji, bojim se da njima nešto nebi uzeli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
prije 27 minuta, Baletan je napisao:

Ima cl 284 stvak 5 ako zeli izjaviti zalbu po proteku roka na osnovu cl 287.

I što s tim?

Pa Ovršni zakon jasno kaže da žalba nakon proteka roka ne sprječava provedbu ovrhe i ostvarivanje ovrhovoditeljeve tražbine, a uz navedeno vrlo velike su šanse da će po ovoj žalbi ovršenik biti upućen da u roku 15. dana pokrene parnicu da bi dokazao svoje navode iz žalbe.

prije 31 minuta, Baletan je napisao:

Ako sam ja placanjem duga po nagodbi postao vlasnik mislim da vjerovnik s tim nema nista.

Plaćanjem duga po nagodbi taj dug više ne postoji. Ne možete postati vlasnik nečega čega nema, što ne postoji.

prije 31 minuta, Baletan je napisao:

Jer oni vise s tim dugom nemaju nista mislim da je isti slucaj kao da su dug prodali agenciji za potrazivanja.Barem ja tako mislim.

Sve pogrešno tumačite. Nije isto platiti dug i ustupiti dug. U prvom slučaju, plaćanjem duga, on više ne postoji. A u drugom slučaju, ustupanjem duga, on i dalje postoji samo je na mjesto vjerovnika stupila nova osoba temeljem pravnog posla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 42 minuta, Baletan je napisao:

S obzirom da se placa isplacuje preko banke moze zalba cl 50 i cl284stavak5. 

Koji točno žalbeni razlog po čl. 50. OZ-a bi Vi koristili i što bi s tim postigli?

prije 42 minuta, Baletan je napisao:

Znaci vrijedi cl 197stavak 1.  Ovrhovoditelj mora dokazati  da placa neide preko racuna ,pa ce i na zupanijskom sudu biti odbijen

Vi jednostavno ne razlikujete sudsku ovrhu na plaći od izvansudske ovrhe na plaći.

Prema čl. 284. st. 2. OZ-a, ovršna isprava s kojom je određena ovrha na stalnom novčanom primanju ili općenito na imovini je i više nego podobna za traženje izvansudske ovrhe preko poslodavca ili HZMO. Štoviše, sud će odbiti prijedlog za ovrhu ovrhovoditelja kao neosnovan, ukoliko ne pokuša ovakvu izvansudsku ovrhu (i dokaže nemogućnost naplate preko nje) i to temeljem čl. 285. st. 2. OZ-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nebih zelio voditi polemiku.Nastojim pruziti pomoc prateci Zakone koji pisu o ovim stvarima iako nepoznajem pravo.           .     Mislim da je cl 197stavak jasan. 

Zakonom o ovrsi na novcanim sredstvima propsano je tko provodi ovrhu.To je financijska agencija. Propisano je kad poslodavac provodi ovrhu iako placa ide preko banke.

Jos jedanput nezelim voditi polemiku jer to nije ni svrha ovoga.Oprostite jos jedanput.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, Baletan je napisao:

Nebih zelio voditi polemiku.Nastojim pruziti pomoc prateci Zakone koji pisu o ovim stvarima iako nepoznajem pravo.           .     Mislim da je cl 197stavak jasan. 

Nije problem u polemiziranju, već u pogrešnim odgovorima. Bojim se da Vam i dalje nije jasan čl. 197. OZ-a.

Prvo ide izvansudska ovrha, pa tek onda sudska (kada izvansudska nije moguća). I što Vam nije jasno u ova dva članka tj. u čl. 284. i 285. OZ-a?

prije 9 minuta, Baletan je napisao:

Zakonom o ovrsi na novcanim sredstvima propsano je tko provodi ovrhu.To je financijska agencija.

Opet krivo tumačite Ovršni zakon.

FINA-a samo provodi ovrhu na novčanim sredstvima, a ne na plaći/mirovini, jer je to posve drugi predmet ovrhe tj. radi se o ovrsi na redovitim novčanim primanjima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija