Jump to content

Agencija za naplatu potraživanja


Poutiain

Preporučene objave

Postoavani,

Vec poznati Matrix, tlacenje na mob, ne javljam se. Pisu mail da se javim na dogovor oko placanja, ignoriram. Ne zelim s njima u kontakt. Poslali su na firmu da se ocituju za placanje duga uplatom njima na racun. Firma je ranije dobila uz njihov dopis, rjesenje o ovrsi pbz-a prema duzniku. Nista drugo. Inace imam otvoren zasticeni racun blokiran od strane pbz. Nez dali se pbz maknuo s mjesta ovrhovoditelja ukoliko je prodao dug Matrixu. Firma se nije ocitovala jer sam na PD do prosinca 2023.

Danas  postom opet na firmu dode dopis za ocitovanje, saljem u privitku.  Molim savjet, i sto oni uopce mogu na ovakav nacin.

20210908_122809.jpg

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

O kakvoj je ovršnoj ispravi riječ? Koji je predmet ovrhe? Da li je dostavljena u originalu ili ovjerenoj kopiji? Da li je dostavljen dokaz o cesiji?

Rijsenje o ovrsi pbz-a, izvadak iz poslovnih knjiga pbz-a. Radi se o predmetu ovrhe kredita. Nikakav dokaz o cesiji nije dostavljen niti meni osobno niti firmi. Samo ovaj prethodnik privitak sto sam vam poslala. 

Nez dali oni mogu nesto firmu sankcionirat ili ovrsit s obzirom da mi ista ne daje placu niit uplacuje doprinose je sam na PD. 

U fini nisam provjeravla dali su me oni blokirali ako su otkupili dug od pbz-a.

upravo sad, Poutiain je napisao:

Rijsenje o ovrsi pbz-a, izvadak iz poslovnih knjiga pbz-a. Radi se o predmetu ovrhe kredita. Nikakav dokaz o cesiji nije dostavljen niti meni osobno niti firmi. Samo ovaj prethodnik privitak sto sam vam poslala. 

Nez dali oni mogu nesto firmu sankcionirat ili ovrsit s obzirom da mi ista ne daje placu niit uplacuje doprinose je sam na PD. 

U fini nisam provjeravla dali su me oni blokirali ako su otkupili dug od pbz-a.

20210908_122809.thumb.jpg.a7138b883ad0da18ad9500a08da63286.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Poutiain je napisao:

Rijsenje o ovrsi pbz-a, izvadak iz poslovnih knjiga pbz-a. Radi se o predmetu ovrhe kredita. Nikakav dokaz o cesiji nije dostavljen niti meni osobno niti firmi. Samo ovaj prethodnik privitak sto sam vam poslala. 

Ovo je nedostatno.

prije 17 sati , Poutiain je napisao:

Nez dali oni mogu nesto firmu sankcionirat ili ovrsit s obzirom da mi ista ne daje placu niit uplacuje doprinose je sam na PD. 

Ne, jer nisu ispunjeni uvjeti po čl. 197., odnosno 201. OZ-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 09. 09. 2021. at 19:21, Borbena7 je napisao:

Nema prostora za vjerojatnost već je dužan dokazati svoje stupanje na mjesto ovrhovoditelja. Ukoliko je nemoguća ovrha na novčanim sredstvima i plaći, mogu predložiti ovrhu na pokretninama, autu, nekretninama (ukoliko su ispunjeni uvjeti).

Ne postoje pokretnine (osim tv i sl. koje nije samo moje vlasnistvo), auto je na supruga, kao i nekretnina tj.stan. osobno na moje ime je iskljucivo mobitel.

Dali ovakve agencije poput matrixa, b2 kapitala i sl...smiju prilagati poslodavcu  kao dokaz o  dugu ugovor koji je sklopljen izmedu banke i klijenta? Zasto poslodavac mora imat u uvidu iznose i sl. Detalje koje je duznik duzan... zar ne postoji nekakva bankarska tajna i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Poutiain je napisao:

Ne postoje pokretnine (osim tv i sl. koje nije samo moje vlasnistvo)

Ovrha na pokretninama obuhvaća sve predmete na navedenoj adresi, osim onih koji su po čl. 135. OZ izuzeti od ovrhe. Ovo se ne odnosi na auto i nekretninu. Ako netko tvrdi da su te pokretnine njegove onda može uložiti prigovor po čl. 59. OZ, a prigovor ne odgađa provedbu ovrhe.

prije 6 sati , Poutiain je napisao:

Dali ovakve agencije poput matrixa, b2 kapitala i sl...smiju prilagati poslodavcu  kao dokaz o  dugu ugovor koji je sklopljen izmedu banke i klijenta?

Na ovaj način se ne dokazuje dug, ali mogu, ukoliko je to iz nekog razloga potrebno računovodstvu za podmirivanje duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Agencija za naplatu potraživanja
prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Ovrha na pokretninama obuhvaća sve predmete na navedenoj adresi, osim onih koji su po čl. 135. OZ izuzeti od ovrhe. Ovo se ne odnosi na auto i nekretninu. Ako netko tvrdi da su te pokretnine njegove onda može uložiti prigovor po čl. 59. OZ, a prigovor ne odgađa provedbu ovrhe.

Na ovaj način se ne dokazuje dug, ali mogu, ukoliko je to iz nekog razloga potrebno računovodstvu za podmirivanje

Racun ih nije ni imalo u to trazit  jer su oni odmah poslali zajedno s rj o ovrsi banke... moze li se utuzit agencija za otkrivanje povjerljivih podataka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija