Jump to content

Drugi put stize kazna za isti prekrsaj?! HITNO


Asddsa1234

Preporučene objave

Pozdrav, moze pomoc prvi put imam kaznu pa mi nije jasno...

prije cca mjesec dana stigla je plava kuverta sa iducom kaznom:

 

......dana 23.04.2021 u 11:31 u mjestu XXX, pocinjen je prometni prekrsaj prekoracenja dopustene brzine kretanja vozila opisan iz clanka 53. stavka 1. ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA kaznjiv po clanku 53. Stavku 5. istog zakona za koji je propisana kazna 1.000,00 HRK.

 

u redu, to sam platio odma po primitku 500,00HRK i mislio sam da je sve rijeseno. 
Međutim danas dolazi opet plava kuverta sa iducim prekrsajem:

Postovani,

policijski sluzbenik ove Postaje izvjescem o pocinjenom prekrsaju broj: XXXXXXXXXX utvrdio je da je vozilom registarske oznake XXXXXX dana 23.04.2021. u 11:13 u mjestu XXXXX-ISTO KAO IZ PRVE KAZNE, ISTI KUCNI BROJ I ADRESA pocinjen prometni prekrsaj opisan iz clanka 12. stavka 4. ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA kaznjiv po clanku 12. stavku 8. istog Zakona, za koji je propisana novcana kazna u iznosu od 500,00HRK.

 

 

Da li je ovo moguce, ne razumijem ovu drugu kaznu ili su mozda pogrijesili?

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prva kazna na prvoj slici, druga na drugoj.

kako je moguce u razmaku od 20 minuta na istom mjestu, adresi i kucnom broju utvrditi dva razlicita prekrsaja, ako snimaju brzinu u 11:31 me snime da sam prekoracio (sto je placeno odmah i poslano) i sad salju ovu drugu sto uopce ne znam sto znaci clanak taj osim nepostivanje znaka (?!)?

ali ako sam u 11:31 snimljen tu, a prije toga nisam prolazio tuda, kako je u 11:13 uocen taj prekrsaj bas tu?!?!?

A92F9386-85A4-4C52-AF3E-FF670D2F7300.jpeg

2EAFEDC3-8359-4C31-9396-604F45845DD3.jpeg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bit će da je greška u njihovom pisanju.Oba prekršaja u 11.31 ali je zamijenjeno 31 u 13.

Na tim stranicama ne možeš vidjet prekršaj jer još ne znaju tko ga je počinio pošto si dobio obavijest da daš podatke od vozača.

Trebali su oboje stavit pod jedan predmet.

Sad im pošalješ podatke i čekaš prekršajni nalog na kojeg se žalio da nisi u to vrijeme počinio taj prekršaj jer si u drugo vrijeme kažnjen za brzinu.Onda će sud najvjerovatnije  zatražit izmjenu vremena počinjenja prekršaja.Ako ne odgovore na vrijeme neće bit bi kazne.Ukoliko odgovore na vrijeme nema više kazne 50% ali moraš platit i troškove suda.Da li će sudac odredit neku (makar i smanjenju) novčanu kaznu ili dat samo ukor ne zna nitko.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, sivko je napisao:

Bit će da je greška u njihovom pisanju.Oba prekršaja u 11.31 ali je zamijenjeno 31 u 13.

Na tim stranicama ne možeš vidjet prekršaj jer još ne znaju tko ga je počinio pošto si dobio obavijest da daš podatke od vozača.

Trebali su oboje stavit pod jedan predmet.

Sad im pošalješ podatke i čekaš prekršajni nalog na kojeg se žalio da nisi u to vrijeme počinio taj prekršaj jer si u drugo vrijeme kažnjen za brzinu.Onda će sud najvjerovatnije  zatražit izmjenu vremena počinjenja prekršaja.Ako ne odgovore na vrijeme neće bit bi kazne.Ukoliko odgovore na vrijeme nema više kazne 50% ali moraš platit i troškove suda.Da li će sudac odredit neku (makar i smanjenju) novčanu kaznu ili dat samo ukor ne zna nitko.

 

Onda bolje da platim 250kn i gotovo...

a sad me zanima sto znaci ova druga kazna, nema tu nikakvih znakova, eventualno pretjecanje preko pune, iako mislim da nisam?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, sivko je napisao:

Ima znak ograničenja brzine.

Znaci ako me snimilo na tom mjestu, ne znaci li da sam onda vec prekrsio taj znak? Koja je logika platim kaznu za prekoracenje brzine, da bi mi za mjesec dana dosla kazna za isti prekrsaj samo ovaj put je nepostivanje znaka ogranicenja brzine? Ne vjerujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija