Jump to content

Kazneni zakon za sramocenje


Leonjarakozniku

Preporučene objave

Pozdrav,

Molio bih za savjet za iducu situaciju.

Podigao sam brzu pozajmicu jer nas je pogodio potres i hitno nam je trebala sanacija na kuci.

U meduvremenu zena ostaje bez posla i ostajemo samo na mom primanju i nismo u mogucnosti placati.

Tada je nastupila i ovrha, odnosno prosli mjesec.

Danas dolazi u moju firmu mail na info@ kojem ima pristup svaki zaposlenik (200tinjak) i vecina je taj mail vidjela. U mailu je navedeno kako ja (ime, prezime, adresa) imam dugovanje i ovrhu i da zele potvrditi da sam njihov zaposlenik.

Ima li smisla podizati privatnu tuznu s obzirom da su ukaljali moj ugled, osobni i poslovni? Ili imate savjet sto napraviti.

Unaprijed hvala na pomoci.

Lp

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato jer je to info mail koji tako i glasi i javno je objavljen na stranicama firme, a opce je poznato da u vecim firmama studenti barataju tim mailom.

Takoder bi nadodao da je FINA ta koja provodi ovrhu na temelju vjerodostojnih isprava, te da ovrhovoditelj nema sto se raspitivati javno o xy osobi.

Ne zelim da me se krivo shvati jer ne bjezim od onoga sto sam napravio, ali isto tako ne zelim niti da se krse moja prava pa trazim savjet ili iskustva nekoga ako je prosao slicno ili se vise razumije.

 

Spominju u tom mailu i slanje rjesenja poslodavcu o ovrsi. Ispravite me ako grijesim jer se ne razumijem u to, ali zar to ne radi FINA?

Bas zato smatram da bili oni svjesni ili ne da ce te informacije dobiti osoba/e kojima svakako ta informacija ne bi trebala biti dostupna. Ako FINA odraduje prisilnu naplatu zasto bi ovrhovoditelj ista sam morao saznavati od poslodavca? Sto da ja vise nisam uopce u toj firmi? 

Kako god bilo smatram da su mi ovim postupkom ugrozili ugled, i privatni i poslovni.

uređeno: od Leonjarakozniku
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Leonjarakozniku je napisao:

Zato jer je to info mail koji tako i glasi i javno je objavljen na stranicama firme, a opce je poznato da u vecim firmama studenti barataju tim mailom.

Sve što ste naveli je nebitno za ovo za što teretite ovrhovoditelja.

prije 14 sati , Leonjarakozniku je napisao:

Takoder bi nadodao da je FINA ta koja provodi ovrhu na temelju vjerodostojnih isprava, te da ovrhovoditelj nema sto se raspitivati javno o xy osobi.

Ovo je netočno. Ovrhovoditelj ima opravdani pravni interes za ovakvu informaciju.

prije 14 sati , Leonjarakozniku je napisao:

Spominju u tom mailu i slanje rjesenja poslodavcu o ovrsi. Ispravite me ako grijesim jer se ne razumijem u to, ali zar to ne radi FINA?

Ne radi. FINA-a provodi ovrhu na novčanim sredstvima, a poslodavac ovrhu na plaći.

prije 14 sati , Leonjarakozniku je napisao:

Bas zato smatram da bili oni svjesni ili ne da ce te informacije dobiti osoba/e kojima svakako ta informacija ne bi trebala biti dostupna.

Oni imaju pravo na ovu informaciju.

prije 14 sati , Leonjarakozniku je napisao:

Ako FINA odraduje prisilnu naplatu zasto bi ovrhovoditelj ista sam morao saznavati od poslodavca?

FINA-a ne može odraditi ovu ovrhu umjesto poslodavca.

prije 14 sati , Leonjarakozniku je napisao:

Kako god bilo smatram da su mi ovim postupkom ugrozili ugled, i privatni i poslovni.

Ugrozio ga je poslodavac sa mailom koji je svima dostupan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Sve što ste naveli je nebitno za ovo za što teretite ovrhovoditelja.

Primjecujem da bas niste procitali sve s razumijevanjem jer ne teretim nikoga vec sam ovdje dosao po savjet.

Citiraj

Ovo je netočno. Ovrhovoditelj ima opravdani pravni interes za ovakvu informaciju.

Naravno da ima opravdan razlog, ali ne na javni mail firme. Proucio sam legalne nacine na koje se dolazi do takvih informacija.

Napominjem ponovno da se nisu samo informirali za informaciju vec su striktno u mailu naveli da se radi o ovrsi. Tu informaciju nitko od mojih kolega ne treba znati, ukoliko to nije moja vlastita volja.

Citiraj

 

 

Citiraj

Oni imaju pravo na ovu informaciju.

Moji kolege imaju pravo na informaciju o mojim privatnim desavanjima u zivotu? Ne bih se slozio s vama u ovom nikako. Sto, sad bi i susjedi trebali znati sto jedem za dorucak, jesam li platio rezije i slicno?

Citiraj

FINA-a ne može odraditi ovu ovrhu umjesto poslodavca.

FINA salje banki obavijest o zaplijeni sredstava s racuna, a poslodavac ne provodi ovrhu jer ako se ne otvori zasticeni racun poslodavac sve moze isplatiti na tekuci racun i sav iznos ce biti zapljenjen.

Citiraj

Ugrozio ga je poslodavac sa mailom koji je svima dostupan.

Ponavljam, mail je info@nesto.hr te kao sto sam.govori je za informiranje o uslugama koje firma nudi, a ne o njihovim zaposlenicima.

Takoder sam kontaktirao dva odvjetnika koja su mi samo potvrdila da ima pravne osnove za privatnu tuzbu.

Hvala na opaskama, ali savjet niste nikakav dali, bas suprotno.

uređeno: od Leonjarakozniku
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Kazneni zakon za sramocenje

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija