Jump to content

Deložacija jedine nekretnine


DORIAN60

Preporučene objave

Da li netko ima saznanja koliki je rok za iseljenje nakon prodaje jedine nekretnine na javnoj dražbi FINE.

Molio bih nekog za savjet ako mogu odgoditi iseljenje dok ne nadjem adekvatan novi stan.

hvala unaprijed i molio bih ako neko ima saznanja i iskustva u ovome da mi odgovori jer mi je jako hitno.

uređeno: od Borbena7
Naslov - velika slova
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Deložacija jedine nekretnine

Nisam zaprimio rjesenje o dosudi zadnji dan drazbe je 14.09.2021. Zato i pitam kojom brzinom to ide da li cu se uspjeti pozvati na zabrane delozacije u periodu od 01.11. Molim vas ako imate saznanja kojom brzinom taj postupak ide. Hvala unaprijed na odgovoru.

 

U tom procesu se spominje pravomocnost dosude ali nigdje ne pise koliko treba proci dana do pravomocnosti i da li bi pomoglo da se zalim na dosudu u smislu da mi se omoguci vrijeme za trazenje novog smjestaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , DORIAN60 je napisao:

Zato i pitam kojom brzinom to ide da li cu se uspjeti pozvati na zabrane delozacije u periodu od 01.11.

Hoćete, a na ovo sud pazi po službenoj dužnosti.

prije 1 sat , DORIAN60 je napisao:

U tom procesu se spominje pravomocnost dosude ali nigdje ne pise koliko treba proci dana do pravomocnosti i da li bi pomoglo da se zalim na dosudu u smislu da mi se omoguci vrijeme za trazenje novog smjestaja.

Da, imate pravo na žalbu po zaprimanju rješenja o dosudi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drazba je zavrsena a niko da mi moze pomoci u vidu odgovora koliko mi ostaje vremena do iseljenja. I molio bih da li napisem zalbu u vidu toga da mi je to jedina nekretnina u kojoj zivim i da trazim prologanciju iseljenja ili sad to odlucuje iskljucivo kupac.

Sta uopce da navedem u zalbi..ili je sve sad na dobroj volji kupca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , DORIAN60 je napisao:

Drazba je zavrsena a niko da mi moze pomoci u vidu odgovora koliko mi ostaje vremena do iseljenja.

Nema točnog odgovora na to pitanje.

prije 3 sati , DORIAN60 je napisao:

. I molio bih da li napisem zalbu u vidu toga da mi je to jedina nekretnina u kojoj zivim i da trazim prologanciju iseljenja ili sad to odlucuje iskljucivo kupac.

Žaliti se trebate na sadržaj pobijanje odluke, a o žalbi odlučuje drugostupanjski sud, a ne kupac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Danas sam dobio zakljucak da se nekretnina predaje kupcu. Nigdje ne pise rok za predaju. Pise da ce se upisati pravo vlasnistva u zemljisnjim knjigama. Da li je to samo zakljucak ili istovremeno i rjesenje da moram predati nekretninu odmah. Da li mogu ocekivati i nenajavljenu delozaciju. Danas sam isto dobio i poziv za rociste za diobu kupovnine zakazano je 02.02.2022. Da li po ovom zakljucku o predaji moram odmah predati nekretninu ili cu jos dobiti rjesenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izgleda da danas nije pokrenuta delozacija...sto mi savjetujete kako da se postavim prema kupcu..jos jednom ponavljam da sam spreman predati nekretninu cim nadjem stan u najmu. Da li da do 01.04. ostanem u stanu i da li sam duzan placati najamninu iako su delozacije do 01.04. po Ovrsnom zakonu zabranjene. Da li kupac moze traziti predaju nekretnine i prije 01.04. i da li sam obvezan izvrsiti predaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad mi je kupac bio na vratima i rekao da je sve rezije prebacio na sebe. Da li sam ga od 01.11. svaki put pustiti u stan iako je upisan kao novi vlasnik. Trazio mi daljinski od rampe za parkiraliste iako ima svoj. Molio bih da mi pojasnite kako da se ponasam od 01.11. Po ovom danas njegovom ponasanju moze mi traziti da udje u bilo koje doba u stan. Ne osporavam vlasnistvo novog kupca...i da li ovo sa delozacijama u zimi ima izuzetaka. Da li me moze delozirati usprkos tim clanku Ovrsnog zakona?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, DORIAN60 je napisao:

Sad mi je kupac bio na vratima i rekao da je sve rezije prebacio na sebe.

To mu je bila dužnost.

prije 9 minuta, DORIAN60 je napisao:

Da li sam ga od 01.11. svaki put pustiti u stan iako je upisan kao novi vlasnik. Trazio mi daljinski od rampe za parkiraliste iako ima svoj. Molio bih da mi pojasnite kako da se ponasam od 01.11.

Niste obvezi s njim komunicirati, a on svoja prava može potraživati putem suda.

prije 9 minuta, DORIAN60 je napisao:

Po ovom danas njegovom ponasanju moze mi traziti da udje u bilo koje doba u stan.

Može tražiti, ali niste dužni dopustiti. Pazite da pri ovakvim kontaktima ne dođe do sukoba ili eskalacije sukoba.

prije 4 minuta, DORIAN60 je napisao:

Znaci ova zabrana delozacija zimi nije obvezno da se mora provesti iako pise u Ovrsnom zakonu?

Tako je. Vlasnik nekretnine mora dokazati sudu da ima osobito opravdani razlog da se postupak bez odlaganja provede do kraja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, DORIAN60 je napisao:

Malo me sad ovo zbunilo jer ste mi prije rekli da sud po sluzbenoj duznosti pazi na taj clanak OZ-a. 

I pazi, jer mu je to dužnost. Ali isto tako mu je dužnost odlučiti o prijedlogu vlasnika/ovrhovoditelja, ukoliko isti smatra da ima osobito opravdani razlog za nastavak postupka unatoč propisanom roku, a sve sukladno čl. 46. OZ-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Htjeo bih izbjeci sudsku delozaciju ne trebam jos i taj stres. Ako je moguca i koliko vi kazete realno moguca sudska delozacija necu se ni pozivati na zabranu delozacija zimi. Mislio sam da to ide automatizmom i da ovrhovoditelj u tom razdoblju ne moze uopce traziti delozaciju..pogotovo ako ima vec vise nekretnina i ova mu nije nuzna toliko. Bilo bi ljudski da me pusti da bez stresa nadjem adekvatan stan.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 31. 10. 2021. at 22:09, DORIAN60 je napisao:

Htjeo bih izbjeci sudsku delozaciju ne trebam jos i taj stres.

Tako gleda i novi vlasnik nekretnine.

Na 31. 10. 2021. at 22:09, DORIAN60 je napisao:

Ako je moguca i koliko vi kazete realno moguca sudska delozacija necu se ni pozivati na zabranu delozacija zimi.

Možete uložiti žalbu na odluku suda o osobito opravdanom razlogu za provedbu.

Na 31. 10. 2021. at 22:09, DORIAN60 je napisao:

Mislio sam da to ide automatizmom i da ovrhovoditelj u tom razdoblju ne moze uopce traziti delozaciju.

Može, to je iznimka od pravila.

Na 31. 10. 2021. at 22:09, DORIAN60 je napisao:

pogotovo ako ima vec vise nekretnina i ova mu nije nuzna toliko.

Tu odluku donosi sud, a ovisno o razlogu kojega navede.

Na 31. 10. 2021. at 22:09, DORIAN60 je napisao:

Bilo bi ljudski da me pusti da bez stresa nadjem adekvatan stan.

Vi ste u njegovom vlasništvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Da li mogu posto predajem 20.11. jedinu nekretninu zatraziti od nadleznog Centra za socijalni rad pomoc za placanje najamnine kako pise u Ovrsnom zakonu. Da li se to odnosi samo za nezaposlene i osobe koje primaju i inace socijalnu pomoc. Ja sam zaposlen pa zato pitam jer u Ovrsnom zakonu ne pise bas precizno tko moze zatraziti placanje najamnine 18 mjeseci

 Ugovor o najmu sam sklopio na 12 mjeseci i da li se najamnina isplacuje meni ili stanodavcu. Ovo pitam jer je stanodavac trazio da mu placam najam na ruke i sve rezije za stan. Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo ste ste rekli da pristupaju svakom slucaju pristupaju pojedinacno..znaci da to ne odobravaju po tome kako pise u Ovrsnom zakonu svima..ne bih htio da ispadne da trazim nesto na sto nemam pravo s obzirom da sam zaposlen. Ne bih htio traziti nesto sto nemam pravo. 

Koliko god mi je tesko sto sam izgubio jedinu nekretninu..i sto sam samac ne bih htio da mi u CZSR kazu pa vi radite imate od cega placati najamninu. Kad ti nasi zakoni nisu doreceni i mogu se tumaciti dvojako. Hvala Vam na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, DORIAN60 je napisao:

Ovo ste ste rekli da pristupaju svakom slucaju pristupaju pojedinacno..znaci da to ne odobravaju po tome kako pise u Ovrsnom zakonu svima

Nigdje u Ovršnom zakonu ne piše da se stambeno zbrinjavanje odobrava svima.

Bitno je da ispunjavate uvjete koje propisuje Ovršni zakon u čl. 131. a. st. 1.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, DORIAN60 je napisao:

uvjeti su koji?

Pravo na novčanu naknadu za troškove stambenog zbrinjavanja iz sredstava državnog proračuna može ostvariti ovršenik koji je radi naplate novčane tražbine dužan iseliti iz nekretnine prodane u ovršnom postupku, ako:
– je u nekretnini iz koje je dužan iseliti stanovao prije pokretanja ovršnog postupka,
– je dobrovoljno predao nekretninu kupcu i ako
– nema u vlasništvu drugu nekretninu za zadovoljenje osnovnih stambenih potreba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Shvatio sam sad..jedino jos da pitam od kada se broji 30 dana od rjesenja o predaji ili od dana stvarne predaje nekretnine? Ja sutra predajem nekretninu. I jos jedno pitanje imam potpisan i ovjeren ugovor o najmu na godinu dana u poreznoj. Da li se najamnina isplacuje najmodavcu jer mi imamo dogovor da najamninu dajem na ruke kako pise u ugovoru o najmu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, DORIAN60 je napisao:

jedino jos da pitam od kada se broji 30 dana od rjesenja o predaji ili od dana stvarne predaje nekretnine?

Od predaje.

prije 3 minuta, DORIAN60 je napisao:

Da li se najamnina isplacuje najmodavcu jer mi imamo dogovor da najamninu dajem na ruke kako pise u ugovoru o najmu. 

Isplaćuje se Vama na račun, jer ste Vi korisnik prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na zasticeni ili glavni racun jer mi je racun jos u blokadi posto je rociste o namirenju zakazano tek 02.02.2022 i banka mi i dalje skida sa place 1/4 

A i prodajom nekretnine nije u potpunosti podmiren dug jer su troskovi ovrhe bili oko 35.000 kuna sva ta vjestacenja procjene nekretnine i troskovi odvjetnicki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , DORIAN60 je napisao:

Necu onda podnositi zahtjev ne bih htio krsiti dogovor sa najmodavcem da placam na ruke. Pitao sam ih da li moze da im placam na racun ali su rekli da placam na ruke. 

Imate još vremena za dogovore, a i da najmodavca upoznate sa ovom mogućnosti. 

prije 8 sati , DORIAN60 je napisao:

A i upitno je da li bi uplata bila 15. u mjesecu kako smo dogovorili

Vjerujem da bi bila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija